Pięćdziesiąt twarzy Greya

Fifty Shades of Grey HD

|10 zł za 48h|

„Jest bardzo cienka granica między przyjemnością, a bólem. To dwie strony tej samej monety, jedna nie istnieje bez drugiej”. Adaptacja bestsellerowej powieść „Pięćdziesiąt twarzy Greya” z Dakotą Johnson i Jamiem Dornanem.

Pięćdziesiąt twarzy Greya – opis

Studentce literatury, Anastasii Steele przypada w zaszczycie przeprowadzenie wywiadu z przedsiębiorcą - miliarderem Christianem Greyem. Stając u drzwi luksusowego biura mężczyzny nie spodziewa się, że najbliższe pół godziny zmieni jej życie. Twardy i stanowczy dyrektor zdaje się być zainteresowany Anastasią. Dziewczyna ulega urokowi, ale nie liczy na cokolwiek. Wkrótce Grey zjawia się w sklepie, w którym Anastasia pracuje dorywczo. Okazuje się jednak, że nie tak łatwo zdobyć jej zaufanie i przychylność. Władczy i skryty Christian, powoli wciąga ją w swój świat, przygotowując do podpisania kontraktu, który pozwoli zakochanej dziewczynie zostać jego kochanką. Steele nie zdaje sobie sprawy jak bardzo wyzwoloną jest kobietą i odkrywa swoje drugie oblicze.

Pięćdziesiąt twarz Greya – obsada i twórcy

Reżyserką filmu jest Sam Taylor-Johnson. W rolę miliardera wcielił się Jamie'ego Dornana, głównie znanego z roli mordercy w serialu („Upadek”). Nieporadną Anastasię zagrała córka słynnej hollywoodzkiej pary - Dona Johnsona i Melanie Griffith. Dakota Johnson zadebiutowała już w 1999 roku u boku matki w "Wariatkach z Alabamy”.
Piosenka "Earned It" ze ścieżki dźwiękowej do filmu została nominowana Oscara, a utwór "Love Me Like You Do" Ellie Goulding do Złotego Globu. Ponadto, w filmie można usłyszeć utwory w wykonaniu Franka Sinatry, The Rolling Stones, Annie Lennox i Sii.
Film okazał się kasowym hitem, który zarobił 571 milionów dolarów.

Pięćdziesiąt twarzy Greya - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl