Ojciec chrzestny 3

THE GODFATHER PART III

Genialny reżyser Francis Ford Coppola (Czas Apokalipsy) powraca z ostatnią częścią legendarnej, mafijnej trylogii. Michael Corleone chce na starość uporządkować swoje interesy i wyprowadzić rodzinę z przestępczego świata.

Ojciec chrzestny III - streszczenie

Ostatnia część historii rodziny Corleone. Starzejący się Michael Corleone (Al Pacino) chce zerwać z kryminalną przeszłością i zalegalizować rodzinne interesy. Aby zmienić swój własny wizerunek i zapewnić rodzinie wysoki status społeczny Michael nawiązuje kontakty z Watykanem, najbardziej poważaną na świecie instytucją. Gdy jednak okazuje się, że mafia nie popiera jego polityki, Michael postanawia wprowadzić do rodziny swego młodego i ambitnego następcę. Vincent (Andy Garcia) jest zwolennikiem stosowania przemocy w walce o władzę. Niebawem okazuje się, że pragnienia Michaela nie mogą się spełnić, zerwanie z przeszłością nie jest możliwe, a nawet prowadzi do tragedii.

Ojciec chrzestny III - obsada

Wyróżniony Oscarem Al Pacino (Zapach kobiety), nominowany do Nagrody Akademii Andy Garcia (Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala), zdobywczyni dwóch Złotych Globów Diane Keaton (Lepiej późno niż później), laureatka Oscara Talia Shire (Rocky), zdobywca BAFTY Eli Wallach (Laleczka), Sofia Coppola (reżyseria: Między słowami), Joe Mantegna (Celebrity) wcielają się popisowo w główne role w filmie mówiącym o władzy, rodzinie, tradycji, zemście oraz miłości.

Ojciec chrzestny III - nominacje i nagrody

Film otrzymał łącznie siedem nominacji do Oscara, tym razem jednak nie otrzymał ani jednej statuetki. To tym większy żal, że jedna z nominowanych kategorii przypadła Gordonowi Willisowi autorowi zdjęć do całej trylogii. Nie doceniono również wybitnej kreacji aktorskiej Ala Pacino. Nie zawiodła natomiast publiczność, która zapełniła kina zapewniając taką samą frekwencję, jak w przypadku dwóch poprzednich części Ojca Chrzestnego. Produkcja zarobiła ponad 136 mln dolarów na całym świecie i została wyróżniona siedmioma nominacjami do Oscara.

Ojciec chrzestny III - gdzie oglądać?

Film dostępny w serwisie VOD player.pl