Ofiary Harveya Weinsteina

Czy władza i kunszt mogą usprawiedliwiać przestępstwa seksualne? Dokument przedstawia Harveya Weinsteina oczami wieloletniej asystentki Zeldy Parkins.

Ofiary Harveya Weinsteina - o czym jest program?

Pochodzący z biednej rodziny chłopiec, dorobił się w świecie filmowym fortuny, sławy i nagród. Zbudował imperium przewyższające wszelkie inne wśród wzgórz Los Angeles. Produkowane przez Weinsteina filmy od lat 80-tych, dorobiły się łącznie 300 nominacji do Oscara oraz ponad 80-ciu Złotych Statuetek. Przez dwie dekady, niemalże każde podziękowania za nagrodę Akademii Filmowej były kierowane w równej mierze do Boga i Weinsteina.

Jednocześnie za jego panowania, kraina snów zmieniła się w dystrykt koszmarów.

5 października 2017 roku, aktorki Rose McGowan i Ashley Judd, na łamach New York Timesa oskarżyły Harveya o molestowanie seksualne. Był to czubek góry lodowej, która do dziś okazuje się coraz większa i większa. Do składania oskarżeń dołączyły największe gwiazdy Hollywood, takie jak Gwyneth Paltrow, czy Angelina Jolie. Niepochlebne zdanie wyrazili również Barac Obama jak i Leonardo DiCaprio. Skala skandalu przerosła najśmielsze oczekiwania.

Weinsten wszystkiemu zaprzecza. Dokument "Ofiary Harveya Weinsteina" jest spojrzeniem asystentki Zeldy Parkins, ukazuje tytułową postać przede wszystkim jako niezwykle mocną osobowość, wokół której wiecznie krążył dwór podwładnych, chcących się pławić w blasku króla.

Ofiary Harveya Weinsteina - gdzie oglądać?

Film dokumentalny "Ofiary Harveya Weinsteina" jest dostępny online na platformie vod player.pl.