Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%

Ostatnio dodane

POLECANE W TYM TYGODNIU

0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0-9
300 mil do nieba
Historia spektakularnej ucieczki braci Zielińskich, którzy w 1985 roku, ukryci pod podwoziem ciężarówki, przedostali się z Polski do Danii. Jędrek i Grześ żyją w bardzo ciężkich warunkach. Ojciec, nauczyciel historii, był dwukrotnie zwalniany z pracy za poglądy polityczne.
37 stopni szerokości południowej
16-letni Nick mieszka na wyspie Tristan da Cunha na południowym Atlantyku. Żyje tam około 260 tysięcy osób. Główny bohater i jego dziewczyna Ann znają się od dzieciństwa, łączy ich prawdziwa i szczera przyjaźń.
A
Amator
Jeden z najsłynniejszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Sztandarowy obraz nurtu „kina moralnego niepokoju”. Filip Mosz (doskonała kreacja Jerzego Stuhra) pracuje jako zaopatrzeniowiec w zakładzie przemysłowym. Bohater i jego żona spodziewają się pierwszego dziecka.
B
Barwy ochronne
„Wszyscy są takimi samymi konformistami jak nie przymierzając ty i ja"”- to jedna z lekcji, jakiej młodemu asystentowi udziela starszy kolega. Miejscem nauki jest obóz językoznawczy, którego uczestnikami są obaj naukowcy.
Bez miłości ani słowa
Brawurowa komedia z laureatką Oskara Jennifer Connelly. Uznany amerykański pisarz Bill Borgens (Greg Kinnear) trzy lata po rozwodzie nie może pogodzić się z odejściem żony (Connelly), która zostawiła go dla młodszego mężczyzny.
Blizna
Polska, lata 60. Po nieuczciwych negocjacjach zostaje podjęta decyzja o budowie wielkiego zakładu przemysłowego.
Bokser
Film „Bokser” jest inspirowany życiem i karierą sportową Przemysława Salety. To wielowymiarowa opowieść. Z jednej strony o odwadze, poświeceniu, ambicji, woli walki i dążeniu do zwycięstwa za wszelką cenę.
Boże skrawki
Kraków 1942 r. Rodzicom 11-letniego Romka (Haley Joel Osment) udaje się przemycić go z getta na wieś do domu polskiej rodziny. Nie wszyscy mieszkańcy wioski wierzą, że Romek jest bliskim krewnym ich sąsiadów. Chłopiec musi ukrywać swoją tożsamość i podawać się za katolika.
C
Chrzest
Michał (Wojciech Zieliński) uciekł z prowincjonalnego Tarnowa do wielkomiejskiej Warszawy. W dużym mieście, z piękną żoną Magdą (Natalia Rybicka) i nowo narodzonym synkiem wiedzie z pozoru idealne życie.
Cisza
Pielęgnowanie i rozwijanie pasji staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń. W przypadku licealistów z Tychów, którzy zginęli pod lawiną, zamiłowanie do górskich szczytów stało się jednak tragicznym końcem życiowej drogi… To o nich i dla nich powstała „Cisza”.
Co kryje miłość
Historia trzech mężczyzn, w których życiu pojawia się tajemnicza nieznajoma, wywracając ich świat do góry nogami. Młody i ambitny adwokat Roberto (Riccardo Scamarcio) spotyka Micol (Laura Chiatti), piękną i prowokacyjną mieszkankę toskańskiego miasteczka.
Constans
Po ukończeniu technikum i odbyciu służby wojskowej Witek (Tadeusz Bradecki), dzięki protekcji kolegi zmarłego ojca-taternika, dostaje atrakcyjną posadę w przedsiębiorstwie organizacji wystaw zagranicznych.
Cwał
Wczesne lata pięćdziesiąte. Dziesięcioletni Hubert (Bartosz Obuchowicz) przyjeżdża z prowincji do Warszawy. Opiekę nad nim przejmuje ciotka Idalia (Maja Komorowska).
Człowiek z marmuru
Studentka Szkoły filmowej Agnieszka (Krystyna Janda) realizuje swój film dyplomowy.
Człowiek z żelaza
Ten film można streścić w kilku słowach: ogromne trudności scenariuszowe, błyskawiczne tempo realizacji, tłumy w kinach wbrew wysiłkom władz komunistycznych i Złota Palma w Cannes. Stanowi najsłynniejszy obraz wydarzeń sierpniowych i początków „Solidarności".
Czułość
Irka i Miłosz to para nastolatków, która na jedną noc zamyka się w pokoju hotelowym. Plan tej dwójki wydaje się doskonale opracowany, a ich działaniu towarzyszy jedna myśl - nasza miłość jest wyjątkowa i niezniszczalna. Ta noc spędzona w hotelu zmieni między nimi wszystko.
D
Dotknięcie ręki
Młody muzykolog Stefan (Lothaire Bluteau) otrzymuje we śnie tajemniczy przekaz i uświadamia sobie, że powinien natychmiast skontaktować się ze skandynawskim kompozytorem Henrykiem Kezdi (Max von Sydow). Henryk nie tworzy już od czterdziestu lat, jest schorowanym i kapryśnym alkoholikiem.
Drogi chłopcze
Dzieci odbywają trening pływania na basenie. Podczas jednego z takich spotkań mama jednego chłopca zaczyna odczuwać niepokój w związku z relacją trenera z podopiecznym. Kobieta nie ma jednak żadnego dowodu.
Druciane oprawki
Animowany film krótkometrażowy opowiada o parze staruszków, Anieli i Konstantym, którzy prowadzą życie we dwoje. Małżeństwo celebruje codzienne rytuały – ona zajmuje się robótkami ręcznymi, a on jest zapalonym wynalazcą.
Dzieje grzechu
Nakręcona na podstawie skandalizującej książki Stefana Żeromskiego opowieść o namiętności rzucającej panienkę ze zubożałego ziemiańskiego rodu w wir grzechu.
Dziennik zakrapiany rumem
Wybuchowa mieszanka gorących rytmów, karaibskiego słońca i… rumu!
Dzikie zwierzę
Dziecko wychowywane na ulicy próbuje przetrwać w mieście. W końcu decyduje się na ucieczkę do lasu, gdzie spotyka bestię dzikszą niż ona sama.
F
Fantazja
Nastolatek mieszka z rodzicami na farmie, gdzie hodują ziemniaki. Co wieczór na kolację matka przygotowuje te warzywa. Chłopak ma już dość monotonii i domaga się zmian. Chce wprowadzić nowy posiłek: pizzę.
FBI: Negocjator
Samotna matka, agent FBI Laura Martin podejmuje się najcięższego zadania w swojej dotychczasowej karierze. Musi negocjować ze zdesperowaną kobietą dotkniętą chorobą nowotworową, która przejęła szpital, aby móc otrzymać eksperymentalne lekarstwo.
G
Gwiazdy
Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji.
H
Historie miłosne
Czterech mężczyzn – nauczyciel akademicki, ksiądz oraz przestępca (grani przez tego samego aktora Jerzego Stuhra) - zostaje wezwanych na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz zadaje im pytania, dotyczące ich życia prywatnego.
I
I orbitowali długo i szczęśliwie
Nigel zakochał się. Jednak kiedy żyjesz na orbicie w dziwnym statku kosmicznym z najbardziej ryzykowną rodziną, jaką można sobie wyobrazić, niełatwo podążać za swoim sercem. Szczególnie, gdy dziewczyna marzeń wiruje wokół Ziemi w złym kierunku!
Impreza rodzinna
Dzisiaj Julia jest już silna i niezależna. Może wrócić do domu, gdzie czeka jej rodzina. Dziewczyna jest bardzo kochana przez: mamę, brata, siostrę... i ojca. Co się wydarzy na rodzinnej imprezie?
J
Jerry Maguire
| 10 zł  na 48h | Jerry Maguire (Tom Cruise) jest agentem w dużej firmie zajmującej się kontraktami i transferem sportowców. Prowadzi pozornie udane życie, ale coraz częściej dopadają go wątpliwości. Ma dość brutalnego prawa i obłudy, która panuje w świecie sportu.
K
Klub Jimmyʼego
Dzieło Kena Loacha, jednego z najwybitniejszych artystów kina. Akcja toczy się w latach 20. XX wieku, ale sama opowieść stanowi komentarz do świata, w którym żyjemy dziś. James "Jimmy" Gralton (Barry Ward) w po latach spędzonych w USA wraca do rodzinnego miasteczka w Irlandii.
Kłamca
Trzydziestoletni Piotr (Piotr Srebrowski) przyjeżdża z emigracji do Polski, którą opuścił jako dziecko. Postanawia odnaleźć najbliższą rodzinę i nawiązać z nią kontakt. Odwiedza mieszkanie ekscentrycznego wuja Henryka (Krzysztof Matuszewski) i ciotki Barbary (Aleksandra Justa).
Kolekcja sukienek
„Kolekcja sukienek” to opowieść o kobietach stworzona przez kobietę. Kilka współczesnych kobiet w różnym wieku i jeden mężczyzna uporczywie poszukują własnego miejsca w otaczającej rzeczywistości.
Komornik
Lucjan Bohme (Andrzej Chyra) jest komornikiem w miasteczku na Dolnym Śląsku. Młody i przebojowy, dobrze osadzony w prawniczym środowisku, jest popierany przez miejscowych notabli.
Konopielka
Adaptacja znanej i cenionej powieści Edwarda Redlińskiego. Jej autor – Witold Leszczyński zasłynął przejmującym filmem pt. „Żywot Mateusza”, ukazującym dramat człowieka podświadomie zmierzającego do samozagłady.
Krótki film o miłości
Zdobywca Grand Prix na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrody Jury na festiwalu w San Sebastian, zaliczany do najwybitniejszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Na jednym z warszawskich osiedli, w wynajętym pokoiku, mieszka dziewiętnastoletni Tomek (Olaf Lubaszenko).
Krugerandy
Czterech bohaterów (Arek, Panicz, Lalka, Marcel) staje przed dylematem: albo dorobią się czegoś natychmiast, kradnąc na różne sposoby, albo do końca życia nie będą mieli nic, ale pozostaną uczciwymi ludźmi.
Krzysztof
Film „Krzysztof” to historia brutalnego porwania i zabójstwa syna znanego przedsiębiorcy z Dobrzynia. Pokazana jest z perspektywy jego siostry Doroty, która prowadzi heroiczną walkę z ludzką bezwzględnością. Jedyne, co trzyma ją przy życiu to nadzieja, że jej brat żyje.
L
Laura
W lutym 2006 roku, cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią uwięziony został górnik, Zbyszek Nowak. W czwartej dobie akcji, kiedy wszyscy tracili nadzieję na jego ocalenie, usłyszano słabe stukanie w rurociąg.
Legenda Zorro
Po ostatnich dziesięciu latach walki z niesprawiedliwością i okrucieństwem Alejandro de la Vega (Antonio Banderas) stoi teraz przed swoim największym wyzwaniem: jego kochająca żona Elena (Catherine Zeta-Jones) wyrzuciła go z domu!
Listy do M. 2
Druga część filmowego hitu „Listy do M.” z plejadą gwiazd w świątecznych przygodach. Minęły cztery lata od wydarzeń z pierwszej części filmu. Bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii.
Ludzie jak chmury
Krótkometrażowy film w reżyserii Marca Katza opowiada o Johnie i Eleanor – młodym małżeństwie poszukującym terapeuty, który pomoże im rozwiązać dziwny, meteorologicznej natury, problem.
M
Magnat
Rok 1900. Książę pszczyński, Hans Friedrich von Teuss XVII (Jan Nowicki), gości cesarza Wilhelma II. Zadowolony z polowania cesarz proponuje mu urząd nadwornego Wielkiego Łowczego lub ambasadora w Londynie. Ku niezadowoleniu swej żony, Daisy, książę wybiera tytuł Wielkiego Łowczego.
Matka
Małgorzata - na co dzień ważny polityk - jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny.
Metoda Greenberry
Kiedy Sophie udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do Spencer&Jacobs, nie ma pojęcia, jak wyglądają metody rekrutacyjne. Czy kandydatka jest na tyle zdeterminowana, by wywalczyć miejsce dla siebie? „Metoda Greenberry” to francuski film krótkometrażowy.
Między wierszami
Bradley Cooper w dramatycznej roli charyzmatycznego pisarza. Historia młodego literata Rory’ego Jansena (Cooper), który za życiowy cel postawił sobie spektakularny sukces na rynku wydawniczym. Jego marzenie spełnia się, gdy jego najnowsze dzieło staje się wielkim bestsellerem.
Milionerzy
Christian (Frederik Haùgness) i Françoise (Edith van Malder) to małżeństwo, które pochłaniają zakłady loteryjne. Każdego dnia, czekając na ogłoszenie wyników, liczą na dużą wygraną. Ich życie od wielu lat determinują liczby i stawki, od których nie sposób się oderwać.
Miłość z listy przebojów
Eliza i Piotr są parą. Dziewczyna jednak odchodzi, oburzona jego życiową postawą. Chłopak wychowywany pod kloszem wykorzystuje przywileje swojego wysoko postawionego ojca. Eliza woli proste i uczciwe życie. Jej ojcem jest Jul, który zajmuje się rzeźbieniem nagrobków.
Miłość. Nie przeszkadzać!
Irene, piękna uwodzicielka bogatych mężczyzn, przez przypadek myli nieśmiałego kelnera z Grand Hotelu z milionerem. Kiedy okazuje się, że zawartość portfela Jean'a pozostawia wiele do życzenia, Irene odchodzi. Oczarowany jej osobą Jean nie chce jednak dać za wygraną.
Mój biegun - kulisy powstawania filmu
Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.
Mój Nikifor
Historia ostatnich lat życia jednego z najsłynniejszych malarzy prymitywistów, Nikifora Krynickiego. Kameralny, piękny, pełen ciepła i prostoty film opowiada o niezwykłej przyjaźni i poświęceniu.
N
Na ulicy
Życie pisze różne scenariusze. „Na ulicy” to krótkometrażowy film, poruszający tematy związane z imigrantami. Czteroosobowa grupa bezdomnych tworzy najgroźniejszy w Montrealu gang. Każdego dnia walczą o przetrwanie, próbują stworzyć sobie małą przystań i czuć się wolni.
Nad życie
Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie.
Nagroda
W jednej ze szkół jest chłopak, który chodzi w pelerynie. Zostaje uznany za dziwaka. Lubi opowiadać niewiarygodne historie, przez co rówieśnicy uważają go za kłamcę. Czy uda mu się zyskać ich sympatię? Czy mówi prawdę?
Niedźwiedź
Zainspirowany przewodnikiem po parku narodowym film, zarysowuje relacje między człowiekiem i naturą. W obliczu wspaniałej przyrody, należy zastanowić się, kim wobec niej jesteśmy. Wśród podróżującej grupki znajomych, znajduje się para gejów.
Niespełnione pragnienia
Bohaterką historii jest młoda, zamężna kobieta, która wyszła za swoją miłość z dzieciństwa i wiedzie na pozór szczęśliwe i spokojne życie. Okazuje się jednak, że dziewczyna nigdy nie miała orgazmu. Postanawia opuścić męża i znaleźć partnera, który zapewni jej spełnienie.
Nikab tak, posłuszeństwo nie
Babette, naiwna acz porywcza Dunka, szuka mieszkania w Paryżu. W tym celu wyrusza na absurdalną misję napędzaną strachem przed zmianami. Jej dziwaczna odyseja przez stolicę Francji pozwoli nam spojrzeń z zupełnie innej perspektywy na to kosmopolityczne miasto.
O
Oczy mojego ojca
„Oczy mojego ojca” to osadzony w realiach mazurskiej wsi mocny debiut Bartosza Blaschke. Film przedstawia historię kobiety pozostawionej z dziećmi bez środków do życia. Główną bohaterką jest dziesięcioletnia Ola (Joanna Siwka), nad wyraz dojrzała i wrażliwa jak na swój wiek.
P
Pani z przedszkola
Krzysztof (Łukasz Simlat) zgłasza się do psychologa ze szczególnym problemem i aby móc się z nim uporać, odbywa podróż do najwcześniejszych wspomnień z dzieciństwa. Poznajemy go jako 3-latka, który bacznie obserwuje otaczający go świat.
Piąte: nie odchodź!
Po stracie matki piętnastoletnia Roma próbuje uporządkować swoje życie na nowo. Mieszka z ojcem. Mężczyzna jest jednak kompletnie pochłonięty pracą i zaniedbuje relacje z córką.
Pierwsze
Jedenastoletni chłopiec, który wraz z ojcem przyjeżdża do dziadka na Ukrainę, przeżywa pierwsze uczucia i rozczarowania. Film opowiada historię pierwszej miłości chłopca. A poprzez jego uczucia zostaje ukazany związek świata dorosłych ze światem dzieci.
Po prostu
„Po prostu” to historia czterech różnych bohaterów, którzy w osamotnieniu dążą do poczucia akceptacji i przynależności. Krótkometrażowy dramat za pomocą ironii przestawia funkcjonowanie w wielobarwnym społeczeństwie.
Po prostu przyjaźń
|  10 zł  na 72h | Mikrohistorie wielu bohaterów, którzy stają w obliczu życiowych przeciwności. Grupa licealnych przyjaciół, pomimo upływu lat, wciąż kultywuje coroczną tradycję wspólnego wypadu w góry. To barwne postaci pełne przyziemnych spraw i problemów.
Pod słońcem Toskanii
Frances Mayes (Diane Lane) jest pisarką, która ma dość życia w San Francisco i postanawia wyjechać do pięknej Toskanii. Kobieta przeżywa właśnie kryzys twórczy i osobisty. Popada w depresję, ale podczas pobytu w Toskanii całe jej życie się zmienia. Niespodziewanie kupuje willę.
Podróż przedślubna
Benowi (Ben Affleck) pozostały dwa dni do ślubu z Bridget (Maura Tierney). Niestety samolot, którym leci z Nowego Jorku do narzeczonej, czekającej na niego w Savannah, ma wypadek przy starcie.
Powiedz to, Gabi
Współczesna historia miłości dojrzewającej nastolatki do trzydziestoletniego mężczyzny. Gabi, niepokorna szesnastolatka, zakochana w starszym od siebie dziennikarzu, nie potrafi wyrazić swoich uczuć. Pewnego dnia przebiera się by udawać kogoś, kim nie jest.
Przechowalnia numer 12
Tytułowa przechowalnia to zakład, do którego trafiają nastolatki z problemami. Placówkę prowadzi Grace. Jej partnerem, zarówno w pracy, jak i w życiu, jest Mason. Poważne kłopoty zaczynają się, gdy do ośrodka trafia Jayden.
R
Rzeź
Hipokryzja. Szermierka słowna. Spirala agresji. Na osiedlowym placu zabaw dochodzi do bójki dwóch jedenastolatków. Podpuchnięte wargi, połamane zęby… Rodzice „ofiary” spotykają się z rodzicami „sprawcy” w ich mieszkaniu, aby w gronie dorosłych dojść do porozumienia.
S
Sex Story
Natalie Portman i Ashton Kutcher w przebojowej komedii ukazującej współczesne związki. Para przyjaciół – Emma (Natalie Portman) i Adam (Ashton Kutcher) – spotykają się po latach.
Słodka zemsta
Louise (Meg Ryan), wzięta prawniczka, dowiaduje się, że jej mąż (Timothy Hutton) ma zamiar opuścić ją dla młodszej kochanki (Kristen Bell). Postanawia przeprowadzić z nim poważną rozmowę. Kiedy mężczyzna ją zbywa, krępuje go taśmą izolacyjną.
Spełnione życzenie
„Spełnione marzenia” to portret dziecinnych zabaw, przyjaźni i przygód. „Kiedy pociąg przejedzie po monecie, życzenie się spełni”. Świat dziecka jest wolny od ograniczeń, dlatego tak łatwo potrafią one przenosić się do różnych rzeczywistości.
Superbia
Krótkometrażowy film Luci Totha, który opowiada o rodowitych mieszkańcach surrealistycznej krainy Superbia. Mężczyźni i kobiety tworzą odrębne społeczności do czasu, aż przyjdzie im stawić czoła nadchodzącym zmianom – pierwszej równej parze w historii państwa.
Suplement
Związek Filipa (Paweł Okraska) studenta medycyny i Hanki (Monika Krzywkowska), która jest charakteryzatorką jest poważnie zagrożony. Wewnętrznie rozdarty mężczyzna, nie wie czy powinien wybrać zawód lekarza czy życie w klasztorze? Filip oczekuje decyzji z zewnątrz.
Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej
Film o kobiecie zdecydowanej i bezkompromisowej, która nie unikała ostrych słów. Za pacjentkami stawała murem, narażając swoje dobre imię, a także zdrowie. Michalina Wisłocka z determinacją walczyła o prawa kobiet do antykoncepcji i edukacji seksualnej.
Ściana
Szanghaj. Mnogość betonowych wież i budynków bez osobowości. W blokach mieszkają zupełnie obcy sobie ludzie. Ich anonimowość, pokazuje małe i duże problemy, z którymi borykają się każdego dnia.
Śruba
Bohaterkami filmu są Żydówka i Palestynka. Pierwsza z nich, Michal, jest znaną artystką. Na co dzień mieszka w Tel Awiwie. Właśnie przygotowuje się do kontrowersyjnego performanceʼu i nie w głowie jej powiększanie rodziny, o co tak bardzo zabiega jej mąż.
T
Ta cholerna niedziela
Lubisz układanki? Ten film to trzy segmenty czasowe, które można dowolnie interpretować. Każde wydarzenie pozostawia ślad w przeszłości, ale ostatecznie łączy się w teraźniejszości. „Ta cholerna niedziela” rozgrywa się w latach 30.
Templariusze. Miłość i krew
Zrealizowana z rozmachem, osadzona w czasach średniowiecza opowieść o władzy, wielkiej miłości i zdradzie. Szwecja, połowa XII wieku. Pochodzący ze szlacheckiej rodziny kilkuletni Arn Magnusson ulega wypadkowi.
Tik tak
Mężczyzna pracuje jako zegarmistrz i ciągle kontroluje czas. Akcja toczy się w zamkniętej, pustej i chłodnej przestrzeni. Obok bohatera – starego i samotnego człowieka, nie ma nikogo – prócz wszędobylskiego kota.
Trzynasty wojownik
X wiek naszej ery. Młody i bogaty arabski poeta - Ahmed Ibn Fahdlan popada w poważne tarapaty, gdy zakochuje się w niewłaściwej kobiecie. Natychmiast zostaje mianowany ambasadorem swojego państwa i wysłany z misją dyplomatyczną na krańce cywilizowanego świata.
W
W spirali
Wycieczka za miasto ma być dla Krzysztofa i Agnes ucieczką od małżeńskich kłopotów. Po drodze Agens i jej mąż zabierają ze sobą ekscentrycznego autostopowicza Tamira, który staje się świadkiem, a później katalizatorem ich emocjonalnych potyczek.
W zielonym lesie
David od kilku miesięcy jest bezrobotny. Razem z partnerką wychowują córkę i spodziewają się drugiego dziecka. Kryzysowa sytuacja zmusza mężczyznę do powrotu w rodzinne strony. Tego dnia wszystko idzie nie tak...
Wabik
Film krótkometrażowy w reżyserii Tao Jia opowiada o tajemniczym spotkaniu. Pewnego dnia student rozmawia z młodym mężczyzną na ławce w parku. Ten mówi mu, że chłopak w prawdziwym życiu popełnił zbrodnię.
Wszystko gra
Zosia (Eliza Rycembel), jej mama – Roma (Kinga Preis) oraz babcia (Stanisława Celińska) mieszkają w starym rodzinnym domu. Pewnego dnia okazuje się, że staje się on obiektem zainteresowania oszusta – Lisa (Antoni Pawlicki). Kobiety robią wszystko, by ocalić swoją własność.
Wtorek
Zwyczajny dzień z życia nastolatki Sali, która chodzi do szkoły w Stambule. Poznajemy jej codzienne rytuały, szkolnych znajomych, a także zachowania przypadkowo poznanych ludzi. Krótkometrażowy film „Wtorek” pokazuje, że nawet wolność ma swoje granice.
Wyspa Fok
Pośrodku szarego morza znajduje się szara wyspa. Na tej szarej wyspie żyją szarzy myśliwi. Ich życie jest proste i trudne. Foki i myśliwi żyją ze sobą w okrutnej równowadze. Pewnego dnia przybywa Fotograf, który ma udokumentować ich codzienność.
Z
Zawód amant
Lifestylowe oraz beztroskie życie młodego mężczyzny, opiera się na utrzymywaniu różnych relacji ze starszymi kobietami. Wszystko zmienia się, gdy bohater spotyka młodą i piękną Gabi (Chloe Rose).
Zeszłej nocy
Michael i Joanna Reed (Sam Worthington i Keira Knightley) są młodym i atrakcyjnym małżeństwem mieszkającym w Nowym Jorku.
Ziemia obiecana
Kamień milowy w polskiej kinematografii. Koniec XIX wieku. Łódź, centrum rodzącego się polskiego włókiennictwa. Troje przyjaciół – Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt – pragnie w Łodzi założyć fabrykę włókienniczą.
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Tomasz jest inteligentnym, kapryśnym i gwałtownym lekarzem około sześćdziesiątki, który podejrzewa u siebie nieuleczalną chorobę. Po wykonaniu serii testów jego obawy potwierdzają się.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.