Na wyciągnięcie ręki

NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Chłopak z ubogiej rodziny polskich emigrantów ukrywa swój wyjątkowy talent muzyczny. Pewnego dnia dostaje szansę na udział w konkursie pianistycznym. Wydaje się, że wygrana jest na wyciągnięcie ręki...

Na wyciągnięcie ręki - opis

Mateusz Maliński jest uzdolnionym muzycznie chłopakiem z ubogiej rodziny polskich emigrantów. Jego talent pozostaje jednak w ukryciu, ponieważ Mateusz boi się wyszydzeń kolegów z podwórka. Pewnego razu drogi młodego pianisty krzyżują się z dyrektorem artystycznym paryskiego konserwatorium, Pierrem Geithnerem, który potrzebuje sukcesu, aby utrzymać swoją pozycję. Musi też doprowadzić do wygranej swojej uczelni w prestiżowym konkursie pianistycznym. Geithner odkrywa ogromny talent Mateusza i traktuje to jako szansę rozwiązania swoich problemów. Chłopak rozpoczyna intensywną naukę gry na fortepianie pod okiem wyniosłej i bezwzględnej ,,Hrabiny’’. Z biegiem czasu okazuje się, że nie tylko Mateusz ma podjąć starania. Cała trójka będzie musiała pokonać wątpliwości i niesnaski oraz dojść do porozumienia.

Na wyciągnięcie ręki - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Ludovic Bernard. W obsadzie znaleźli się Jules Benchetrit ("Pożądanie"), Lambert Wilson ("Ludzie Boga", "Wielki świat"), nominowana do Oscara Kristin Scott Thomas ("Diabeł ubiera się u Prady", "Angielskie pacjent") oraz Karidja Toure ("Girlhood").

Na wyciągnięcie ręki - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platofrmie VOD Player.pl