Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%
Aby zobaczyć odcinek, przejdź do aplikacji.
18+

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

To wideo zawiera treści przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia, ponieważ mogą zawierać sceny drastyczne, wulgarne, czy pokazujące przemoc.

Mam powyżej 18 lat i chcę oglądać

Przekroczyłeś limit urządzeń przypisanych do konta

Aby korzystać z Player na tym urządzeniu, usuń tutaj jedno z urządzeń przypisanych do Twojego konta.

Materiał uruchomiony na innym urządzeniu

Ten materiał wideo jest obecnie uruchomiony na innym urządzeniu. Sprawdź inne urządzenia, na których możesz być zalogowany, czy wideo nie jest tam odtwarzane lub usuń urządzenia z listy Twoich Urządzeń tutaj.

Wystąpił błąd

W serwisie player.pl wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie.

Nadal nie działa? Sprawdź w Centrum Pomocy Player, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Materiał nie jest dostępny dla Twojej przeglądarki

Materiały Video 360⁰ są wspierane przez określone przeglądarki, aby je oglądać skorzystaj z przeglądarki Google Chrome, Firefox lub Opera.

Wykup dostęp

To wideo jest dostępne tylko w płatnym pakiecie.

Jeśli go wykupiłeś, a mimo to wideo nie wyświetla się, upewnij się, że jesteś zalogowany.

Brakujące wtyczki

Aby poprawnie odtwarzać materiał wideo na player.pl, Twoja przeglądarka musi mieć zaktualizowane wtyczki. Przeprowadź test zgodności, który wskaże, jakie wtyczki wymagają aktualizacji i wesprze Cię w ich instalacji.

Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

Ze względu na ograniczenia licencyjne wybrany materiał możesz oglądać tylko na terenie Polski. Szczegóły dotyczące ograniczeń licencyjnych możesz znaleźć w Centrum Pomocy Player.

Widzisz ten komunikat, a jesteś na terenie Polski? Sprawdź tutaj, co możesz zrobić.

Urządzenie nie wspiera DRM

Wybrany materiał jest chroniony przed nieuczciwym pobieraniem treści, a to urządzenie nie wspiera tego zabezpieczenia.

Obejrzyj wideo w player.pl w przeglądarce internetowej lub innym urządzeniu.

Materiał nie działa płynnie?

Jego jakość może nie być dostosowana do możliwości Twojego Urządzenia.

Materiał, który chcesz obejrzeć, jest w bardzo wysokiej jakości, co powoduje, że zajmuje więcej pamięci Twojego urządzenia. Aby działał płynnie, możesz ręcznie zmienić jakość materiału w dolnej części odtwarzacza.

Kontynuuj oglądanie

Czy chcesz kontynuować oglądanie?

TakNie
Źródło: © Studio Filmowe ZEBRA, fotosy: Wojciech Staroń

Historia ostatnich lat życia jednego z najsłynniejszych malarzy prymitywistów, Nikifora Krynickiego. Kameralny, piękny, pełen ciepła i prostoty film opowiada o niezwykłej przyjaźni i poświęceniu. W 1960 roku do pracowni malarza Mariana Włosińskiego, zatrudnionego w Domu Zdrojowym w Krynicy, trafia wyjątkowy gość, który bez skrępowania korzysta z jego pędzli i farb oraz stwierdza, że Marian nie umie malować. Państwo chce wspierać twórców reprezentujących sztukę ludową, dlatego Włosiński musi znosić obecność Nikifora. Wkrótce jednak zaczyna dostrzegać jego niezwykły talent, uświadamia sobie, że spotkał człowieka natchnionego przez Boga. Próbuje dowiedzieć się czegoś więcej o pochodzeniu samotnego, cierpiącego na zaburzenia mowy i słuchu samouka. Gdy wychodzi na jaw gruźlica Nikifora, Marian jest zmuszony wyrzucić go z pracowni. Martwi się o zdrowie żony i córeczek. Wkrótce jednak zaczyna opiekować się Nikiforem, co prowadzi do poważnych konfliktów z rodziną i otoczeniem. Poukładane życie Mariana rozsypuje się jak przysłowiowy domek kart… Niezapomnianą kreację stworzyła w filmie Krystyna Feldman, która wcieliła się w rolę genialnego malarza. Otrzymała Orła, Złote Lwy oraz Złote Kaczki dla najlepszej aktorki i Nagrodę Indywidualną dla najlepszej aktorki na MFF w Karlowych Warach. Sam „Nikifor” również zdobył wiele nagród i nominacji, m.in. Kryształowy Globus dla najlepszego filmu na MFF w Karlowych Warach.

Tagi: filmy za darmo, Nikifor Krynicki, Krystyna Feldman, film o niezwykłej przyjaźni, babka z "Kiepskich", historia Nikifora Krynickiego, filmy z Krystyną Feldman
Obsada: Lucyna Malec, Krystyna Feldman, Roman Gancarczyk, Jowita Miondlikowska, Jerzy Gudejko
Dostępny od:
06.12.2015
Długość
95 minut
Scenarzysta:
Krzysztof Krauze, Joanna Kos
Reżyseria:
Krzysztof Krauze
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.