Mistrz tańca powraca

Slavik Kryklivy w 2000 roku odniósł spektakularny sukces zdobywając pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowych konkursach tanecznych. Z ówczesną partnerką - Joanną Leunis, wygrał Światowe Mistrzowstwa w Tańcach Latynoskich. Mogłoby się wydawać, że rozpoczyna się jego "5 minut", jednak Slavik z niewiadomych przyczyn porzuca taniec.

Dziś, z obecną partnerką taneczną oraz życiową - Anną Melnikovą, chce powrócić na parkiet. Czy Anna będzie umiała dopasować się do wymagającej i emocjonalnej natury swojego partnera? Czy ich miłość przetrwa wzloty i upadki na drodze do odzyskania tytułu gwiazd tańca?

Film śledzi losy pary podczas podróży po świecie, przygotowywania się do występów czy odpoczynku w hotelach. O ich relacji można się dowiedzieć więcej niż z rozmów, obserwując język ich ciał podczas tańca.

"Mistrz tańca powraca" to dokument w reżyserii debiutujących tym filmem Christiana Holtera Bonke i Andreasa Koefoeda. Obraz opowiada nie tylko o miłości dwójki tancerzy, ale także ukazuje portret utalentowanego mężczyzny, którego żądza sukcesu doprowadza do samotności...