Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%
Aby zobaczyć odcinek, przejdź do aplikacji.
18+

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

To wideo zawiera treści przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia, ponieważ mogą zawierać sceny drastyczne, wulgarne, czy pokazujące przemoc.

Mam powyżej 18 lat i chcę oglądać

Przekroczyłeś limit urządzeń przypisanych do konta

Aby korzystać z Player na tym urządzeniu, usuń tutaj jedno z urządzeń przypisanych do Twojego konta.

Materiał uruchomiony na innym urządzeniu

Ten materiał wideo jest obecnie uruchomiony na innym urządzeniu. Sprawdź inne urządzenia, na których możesz być zalogowany, czy wideo nie jest tam odtwarzane lub usuń urządzenia z listy Twoich Urządzeń tutaj.

Wystąpił błąd

W serwisie player.pl wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie.

Nadal nie działa? Sprawdź w Centrum Pomocy Player, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Materiał nie jest dostępny dla Twojej przeglądarki

Materiały Video 360⁰ są wspierane przez określone przeglądarki, aby je oglądać skorzystaj z przeglądarki Google Chrome, Firefox lub Opera.

Wykup dostęp

To wideo jest dostępne tylko w płatnym pakiecie.

Jeśli go wykupiłeś, a mimo to wideo nie wyświetla się, upewnij się, że jesteś zalogowany.

Brakujące wtyczki

Aby poprawnie odtwarzać materiał wideo na player.pl, Twoja przeglądarka musi mieć zaktualizowane wtyczki. Przeprowadź test zgodności, który wskaże, jakie wtyczki wymagają aktualizacji i wesprze Cię w ich instalacji.

Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

Ze względu na ograniczenia licencyjne wybrany materiał możesz oglądać tylko na terenie Polski. Szczegóły dotyczące ograniczeń licencyjnych możesz znaleźć w Centrum Pomocy Player.

Widzisz ten komunikat, a jesteś na terenie Polski? Sprawdź tutaj, co możesz zrobić.

Urządzenie nie wspiera DRM

Wybrany materiał jest chroniony przed nieuczciwym pobieraniem treści, a to urządzenie nie wspiera tego zabezpieczenia.

Obejrzyj wideo w player.pl w przeglądarce internetowej lub innym urządzeniu.

Materiał nie działa płynnie?

Jego jakość może nie być dostosowana do możliwości Twojego Urządzenia.

Materiał, który chcesz obejrzeć, jest w bardzo wysokiej jakości, co powoduje, że zajmuje więcej pamięci Twojego urządzenia. Aby działał płynnie, możesz ręcznie zmienić jakość materiału w dolnej części odtwarzacza.

Kontynuuj oglądanie

Czy chcesz kontynuować oglądanie?

TakNie
Źródło: TVN

W lutym 2006 roku, cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią uwięziony został górnik, Zbyszek Nowak. W czwartej dobie akcji, kiedy wszyscy tracili nadzieję na jego ocalenie, usłyszano słabe stukanie w rurociąg. „To cud, ten chłop żyje” – powtarzano z niedowierzaniem. Po blisko tygodniowej akcji Zbyszek Nowak został wydobyty na powierzchnię.

Jego ocalenie było jednym z tych, którego nie sposób racjonalnie wytłumaczyć. Sam Zbyszek nie miał wątpliwości: „Wiedziałem, że nie wszystko jeszcze załatwiłem w swoim życiu. Miałem parę spraw do naprawienia... Tam na górze czekała na mnie córka Laura i żona Marlena. Stojąc twarzą w twarz ze śmiercią, zrozumiałem, że jedyne, co jest w stanie mnie ocalić to miłość do nich. Mówiłem – Panie Boże, daj mi je jeszcze raz zobaczyć i potem mogę umierać...”. Te słowa, wypowiadane z rozbrajającą szczerością przez prostego górnika, stały się mottem filmowej opowieści. Klucz do zrozumienia fenomenu ocalenia tkwi w retrospekcji, cofnięciu się w historii Zbyszka, Marleny i Laury do czasu przed wypadkiem. Na tą śląską rodzinę, kochającą się, ale i pełną domowych waśni, spada nieszczęście. Córka Zbyszka, Laura, choruje na serce. Czeka ją ciężka operacja, a jej stan z dnia na dzień się pogarsza. Marlena rezygnuje z pracy. Sytuacja finansowa Nowaków jest trudna. Zdesperowany, ambitny chłopak, postanawia złamać obietnicę daną żonie i jej rodzinie: „Nigdy nie zjedziesz na dół do roboty...”. Ta przełomowa decyzja uruchamia lawinę nieszczęśliwych wydarzeń, skłócając ze sobą całą rodzinę Nowaków. W końcu dochodzi do katastrofy... „To tak, jakby Bogowie zagrzmieli na to, co się w moim życiu działo...” – powie Zbyszek po wypadku. Uniwersalność tej opowieści tkwi w sytuacji, w jakiej znalazł się Zbyszek i Marlena. Ta tragedia staje się dla nich lekcją pokory i refleksji nad tym, co naprawdę jest w życiu ważne. Ocalenie nie tylko dotyczy Zbyszka i Laury, zmienia wszystkich jego bliskich, jest ocaleniem dla całej rodziny Nowaków. W obliczu choroby i śmierci zmieniamy się – to doświadczenie bliskie każdemu człowiekowi.

Tagi: anna seniuk, filmy za darmo, Marian Dziędziel – Hans Nowak, ojciec Zbyszka Krzysztof Pluskota, tragedia w kopalni Halemba, kopalnia Halemba, film o katastrofie górniczej, filmy z Anną Seniuk, filmy z Sonią Bohosiewicz, Laura film online, Laura film player, polski film o katastrofie w kopalni, Krzsztof Rospondek filmy
Obsada: Sonia Bohosiewicz, Anna Seniuk, Julia Kornacka, Marian Dziedziel, Krzysztof Respondek
Dostępny od:
03.01.2012
Długość
76 minut
Scenarzysta:
Radoslaw Dunaszewski
Reżyseria:
Radosław Dunaszewski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.