Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%
Aby zobaczyć odcinek, przejdź do aplikacji.
18+

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

To wideo zawiera treści przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia, ponieważ mogą zawierać sceny drastyczne, wulgarne, czy pokazujące przemoc.

Mam powyżej 18 lat i chcę oglądać

Przekroczyłeś limit urządzeń przypisanych do konta

Aby korzystać z Player na tym urządzeniu, usuń tutaj jedno z urządzeń przypisanych do Twojego konta.

Materiał uruchomiony na innym urządzeniu

Ten materiał wideo jest obecnie uruchomiony na innym urządzeniu. Sprawdź inne urządzenia, na których możesz być zalogowany, czy wideo nie jest tam odtwarzane lub usuń urządzenia z listy Twoich Urządzeń tutaj.

Wystąpił błąd

W serwisie player.pl wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie.

Nadal nie działa? Sprawdź w Centrum Pomocy Player, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Materiał nie jest dostępny dla Twojej przeglądarki

Materiały Video 360⁰ są wspierane przez określone przeglądarki, aby je oglądać skorzystaj z przeglądarki Google Chrome, Firefox lub Opera.

Wykup dostęp

To wideo jest dostępne tylko w płatnym pakiecie.

Jeśli go wykupiłeś, a mimo to wideo nie wyświetla się, upewnij się, że jesteś zalogowany.

Brakujące wtyczki

Aby poprawnie odtwarzać materiał wideo na player.pl, Twoja przeglądarka musi mieć zaktualizowane wtyczki. Przeprowadź test zgodności, który wskaże, jakie wtyczki wymagają aktualizacji i wesprze Cię w ich instalacji.

Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

Ze względu na ograniczenia licencyjne wybrany materiał możesz oglądać tylko na terenie Polski. Szczegóły dotyczące ograniczeń licencyjnych możesz znaleźć w Centrum Pomocy Player.

Widzisz ten komunikat, a jesteś na terenie Polski? Sprawdź tutaj, co możesz zrobić.

Urządzenie nie wspiera DRM

Wybrany materiał jest chroniony przed nieuczciwym pobieraniem treści, a to urządzenie nie wspiera tego zabezpieczenia.

Obejrzyj wideo w player.pl w przeglądarce internetowej lub innym urządzeniu.

Materiał nie działa płynnie?

Jego jakość może nie być dostosowana do możliwości Twojego Urządzenia.

Materiał, który chcesz obejrzeć, jest w bardzo wysokiej jakości, co powoduje, że zajmuje więcej pamięci Twojego urządzenia. Aby działał płynnie, możesz ręcznie zmienić jakość materiału w dolnej części odtwarzacza.

Kontynuuj oglądanie

Czy chcesz kontynuować oglądanie?

TakNie
Źródło: East News

Film, który stał się wielkim wydarzeniem festiwalu filmowego w Cannes w 1988 roku, zdobywając Srebrną Palmę i nagrodę FIPRESCI. Wstrząsnął widzami w Polsce i Europie. Do dziś pozostaje jednym z najsłynniejszych dzieł Krzysztofa Kieślowskiego. Oprócz nagród w Cannes, „Krótki film o zabijaniu” otrzymał m.in. Złote Lwy dla najlepszego filmu na FPFF w Gdyni oraz Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu.

Dwudziestoletni Jacek (Mirosław Baka) w brutalny sposób morduje taksówkarza. Piotr Balicki (Krzysztof Globisz), świeżo upieczony adwokat, który na egzaminie końcowym wypowiadał się przeciwko prewencyjnej karze śmierci, podejmuje się obrony chłopaka. W obliczu tej bezsensownej i pozbawionej motywu zbrodni trudno jednak o okoliczności łagodzące. Jacek zostaje skazany na karę śmierci.

Surowy, ascetyczny w formie film z doskonałymi zdjęciami Sławomira Idziaka pokazuje zbrodnię w stanie czystym. Nie ma tu miejsca na sensacyjne kolorowanie rzeczywistości. Są tylko najważniejsze i najtrudniejsze pytania. Skąd bierze się zło? O kim tak naprawdę można powiedzieć, że zasłużył na śmierć? Jakie mamy prawo do decydowania o życiu innego człowieka? Czym różni się śmierć, na którą skazuje wymiar sprawiedliwości od tej zadanej przez mordercę?

Tagi: filmy za darmo, filmy kieślowskiego, polski film festiwalowy, filmy o karze śmierci, filmy z Mirosławem Baką, filmy z Krzysztofem Globiszem, Zbigniew Zapasiewicz filmy, Krótki film o zabijaniu player, Krótki film o zabijaniu online, Dekalog V kinowa wersja, polski dramat psychologiczny, filmy o zabójstwie
Obsada: Krzysztof Globisz, Mirosław Baka, Zbigniew Zapasiewicz, Jan Tesarz, Barbara Dziekan
Dostępny od:
11.12.2015
Długość
82 minut
Scenarzysta:
Krzysztof Kieślowski
Reżyseria:
Krzysztof Kieślowski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.