Krótki film o miłości
TVN

Krótki film o miłościKrótki film o miłości

Żródło: © Studio Filmowe Tor
Krótki film o miłości

Zdobywca Grand Prix na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Nagrody Jury na festiwalu w San Sebastian, zaliczany do najwybitniejszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Na jednym z warszawskich osiedli, w wynajętym pokoiku, mieszka dziewiętnastoletni Tomek (Olaf Lubaszenko). Niepozorny i bardzo wrażliwy chłopak niedawno opuścił  Dom Dziecka. W ciągu dnia pracuje na pobliskiej poczcie a wieczorami uczy się języków. Gdy zbliża się godzina dwudziesta pierwsza, Tomek odsłania stojącą na stoliku lunetę i zaczyna obserwować okno w bloku naprzeciwko. Mieszka tam Magda (Grażyna Szapołowska) – piękna, dojrzała kobieta, która ma za sobą wiele miłosnych i życiowych rozczarowań. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że każdy jej ruch jest obserwowany. Wkrótce Tomek coraz bardziej zaczyna ingerować w życie kobiety, doprowadzając do pozornie przypadkowych spotkań. Pewnego dnia postanawia wyjawić Magdzie całą prawdę o swojej miłości.

Produkcja:
Studio FIlmowe TOR
Dystrybucja:
Studio Filmowe TOR
Rok produkcji:
1988
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
filmy za darmo, polski film o miłości, film Kieślowskiego, polski film festwalowy, Olaf Lubaszenko filmy, film z Lubaszenko i Szapołowską, Dekalog VI kinowa wersja, Krótki film o miłości online, Krótki film o miłości player
Obsada:
Grażyna Szapołowska, Artur Barcis, Piotr Machalica, Olaf Lubaszenko, Stefania Iwińska
Reżyseria:
Krzysztof Kieślowski
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Krótki film o miłości”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty