Historia RojaHistoria Roja

Żródło: Kino Świat
Historia Roja

Scenariusz inspirowany jest dramatycznymi losami Mieczysława Dziemieszkiewicza, pseudonim „Rój” – młodego żołnierza polskiego podziemia antykomunistycznego i innych Żołnierzy Wyklętych.  W roli tytułowej debiutujący na wielkim ekranie KRZYSZTOF ZALEWSKI-BREJDYGANT - utalentowany muzyk i wokalista.

Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Jako dowódca oddziału partyzanckiego przez kolejnych 6 lat kontynuuje walkę o wolną Polskę z sowieckim okupantem, siejąc postrach wśród funkcjonariuszy UB i kolaborantów. Komunistyczne władze robią wszystko, aby namierzyć i zlikwidować „wroga władzy ludowej”.

Dystrybucja:
Kino Świat
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
żołnierze wyklęci, Starszy sierżant Mieczysław Dziemieszkiewicz "Rój", Starszy strzelec Bronisław Gniazdowski "Mazur", historia z wiosny 1945, Narodowe Siły zbrojne na mazowszu, historia o żołnierzach wyklętych
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Historia Roja”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty