Godzilla

Godzilla (1998)

| 10zł za 48h |

Widowiskowe kino akcji o przerażającym, zmutowany gadzie, który pojawia się u wybrzeży Nowego Jork i sieje postrach na Manhattanie.

„Godzilla” – streszczenie

Lata pięćdziesiąte XX wieku. Wojsko przeprowadza próbę nuklearną na atolu Mururoa, po której dochodzi do ogromnej eksplozji. W jej następstwie napromieniowane zostaje jajo warana, z którego wykluwa się przerażająca bestia. Groźna istota przez dziesiątki lat żyje w ukryciu. Jednak pewnego dnia niespodziewanie atakuje japoński statek na wybrzeżu Pacyfiku. Na miejsce zdarzenia zostaje wezwany amerykański naukowiec, dr Niko Tatopoulos, który prowadzi badania dotyczące skutków promieniowania radioaktywnego. Szybko dochodzi do kolejnych ataków. Gigantyczne monstrum nagle zaczyna zagrażać Nowemu Jorkowi.

Czemu warto obejrzeć „Godzillę”?

„Godzilla” to horror z 1998 roku, który jest wysokobudżetową ekranizacją opowieści o siejącej spustoszenie i chaos Godzilli, która zdaje się być najsłynniejszym potworem w historii kina. Produkcję wyróżniają doskonałe, jak na owe czasy, efekty specjalne oraz rewelacyjny klimat. Obraz zarobił blisko 400 mln dolarów na całym świecie i zyskał spore grono wiernych fanów.

„Godzilla” – obsada

Reżyserem filmu jest Roland Emmerich. W główne role wcielają się, takie gwiazdy jak: nominowany do Złotego Globu Matthew Broderick, wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową Jean Reno, Maria Pitillo, sześciokrotny zdobywca nagrody Emmy Hank Azaria oraz Kevin Dunn.

„Godzilla” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.