Dziadek do orzechów i cztery królestwa

THE NUTCRACKER AND THE FOUR REALMS

| 10zł za 48h |

Dawno, dawno temu, za górami i lasami była sobie dziewczynka, która odnalazła drogę do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa – opis

Nadchodzą Święta Bożego Narodzenia. W domu rodziny Stahlbaum znajduje się już choinka, a pod nią kryją się prezenty. Wśród domowników panuje jednak smutek i przygnębienie, ponieważ są to pierwsze święta bez pani Stahlbaum. Jej śmierć najbardziej dotknęła Clarę, dziewczynę uwielbiającą konstruować różnego rodzaju urządzenia. Gdy pod drzewkiem świątecznym znajduje prezent od mamy – dziwne jajko zamknięte na zamek bębenkowy – rozpoczyna poszukiwania zaginionego klucza. Wkrótce trafia do magicznej krainy ukrytej gdzieś w czeluściach posiadłości, należącej do ojca chrzestnego, genialnego wynalazcy – Drosselmeyera.

Dziadek do orzechów i cztery królestwa – obsada i twórcy

Tym razem klasyczny balet został przełożony na język filmowy przez wytwórnie Disneya. Reżyserią „Dziadka do orzechów i czterech królestw” zajął się Lasse Hallström („Czekolada”, „Wbrew regułom”) i Joe Johnston („Jumanji”, „Captain America: Pierwsze starcie”). W rolach głównych zobaczymy aktorów takich jak: Mackenzie Foy („Interstellar”, „Obecność”), Morgan Freeman („Siedem”, Skazani na Shawnshank”), Keira Knightley („Gra tajemnic”, „Duma i uprzedzenie”) oraz Helen Mirren („Królowa”, „Podróż na sto stóp”).

Dziadek do orzechów i cztery królestwa – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.pl