Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%

Ostatnio dodane

POLECANE W TYM TYGODNIU

0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0-9
3 serca
Przypadkowe spotkanie kobiety i mężczyzny może zmienić całe ich życie. Sylvie (Charlotte Gainsbourg) zakochuje się w Marcu (Benoit Poelvoorde) w ciągu jednej nocy. Umawiają się na kolejne spotkanie. Niestety, mężczyzna nie może się pojawić.
9 mil
Gibraltar - południowa granica Europy i raj dla przemytników. Młodego Nino (Jesús Castro) i jego kompana od pieniędzy dzieli zaledwie dziewięć mil. Jedyne co muszą zrobić, to przedostać się przez wąską granicę dwóch kontynentów.
A
Akuszerka
Kontrowersyjna i trudna miłość w czasach II wojny światowej. Finlandia, rok 1944. Trwa wojna. Helena (Krista Kosonen) jest położną mieszkającą w małym lapońskim miasteczku.
American Hustle
| 10 zł  na 48h | Oszust Irvinga Rosenfelda (Christian Bale) wraz z partnerką i kochanką, Brytyjką Sydney Prosser (Amy Adams), jest zmuszony do pracy dla niezrównoważonego agenta FBI Richiego DiMaso (Bradley Cooper).
Amerykanin
Płatny zabójca Jack, postanawia wycofać się z "zawodu" i decyduje, że następne zlecenie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku w górach Abruzji, gdzie prowadzi spokojne życie z dala od ciągłego zagrożenia.
Annie
| 9 zł  na 48h | Wspaniały film dla całej rodziny. Pewnego dnia mieszkająca w domu dziecka Annie zostaje wybrana, aby spędzić trochę czasu w rezydencji bogacza Benjamina Stacksa (Jamie Foxx). Benjamin, który do tej pory był oschłym i zimnym człowiekiem, przy dziewczynce się zmienia.
Aquarius
Clara (Sonia Braga) jest emerytowaną wdową, dla której muzyka jest całym życiem. Przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskiej miejscowości Recife w Brazylii. Od wielu lat mieszka w apartamentach Aquarius.
Arbitraż
Robert Miller (Gere) jest szefem wielkiej firmy inwestycyjnej i należy do elity nowojorskiej finansjery.
Arizona w mojej głowie
Czasy się zmieniają, a wszystko pędzi do przodu. Cichy i zamknięty w sobie Leonard (Krzysztof Kiersznowski), pracownik zamykanej właśnie fabryki, musi wyruszyć wraz z tajemniczym i porywczym Benem (Eryk Lubos) w wielką podróż.
Autor widmo
Były premier Wielkiej Brytanii, Adam Lang (Pierce Brosnan), zleca napisanie swoich wspomnień partyjnemu działaczowi Michael'owi McAra. Przed zakończeniem pracy McAra ginie jednak w zagadkowych okolicznościach.
Aż po grób
Gdy interes w branży pogrzebowej nieco podumiera, a pojawia się klient, który chce wyprawić pogrzeb z wielką pompą i płaci gotówką, tylko idiota nie skorzystałby z takiej okazji.
B
Bachor
Freddy (w tej roli sam reżyser Sebastián Silva) i Mo (Tunde Adebimpe) to gejowska para z długim stażem. Mieszkają w Nowym Jorku i prowadzą spokojne, ułożone życie. Do szczęścia brakuje im tylko dziecka.
Barwy ochronne
„Wszyscy są takimi samymi konformistami jak nie przymierzając ty i ja"”- to jedna z lekcji, jakiej młodemu asystentowi udziela starszy kolega. Miejscem nauki jest obóz językoznawczy, którego uczestnikami są obaj naukowcy.
Bernie
Lata 90. XX wieku, miasteczko Carthage w stanie Texas, wzorowy chrześcijanin, dobry sąsiad i porządny obywatel Bernie Tiede (Jack Black) pracuje w zakładzie pogrzebowym. Ze względu na swój charakter jest ulubieńcem lokalnej społeczności.
Bez granic
Rozpieszczona Amerykanka, Sara Jordan (Angelina Jolie) wiedzie spokojne życie w Londynie. Niedawno wyszła za mąż za Henry'ego Bauforda (Linus Roache). Na pozór jej małżeństwo układa się pomyślnie, ale brak w nim silnych emocji, których Sara potrzebuje do pełni szczęścia.
Bez miłości ani słowa
Brawurowa komedia z laureatką Oskara Jennifer Connelly. Uznany amerykański pisarz Bill Borgens (Greg Kinnear) trzy lata po rozwodzie nie może pogodzić się z odejściem żony (Connelly), która zostawiła go dla młodszego mężczyzny.
Bez wstydu
Po niespodziewanym powrocie do rodzinnego miasta, Tadek (Mateusz Kościukiewicz) wprowadza się do mieszkania siostry (Agnieszka Grochowska). Odkrywa, że podczas jego nieobecności Anka zdążyła ułożyć sobie życie z żonatym mężczyzną.
Bogowie
Lata 80. Zbigniew Religa (Tomasz Kot) jest ambitnym kardiochirurgiem, który zamierza dokonać pierwszego zabiegu przeszczepu serca. W realiach komunistycznej Polski jest to jednak niezwykle trudne zadanie.
Boris bez Beatrice
Gdzieś we współczesnym Quebecu Boris Malinovsky idzie przez życie z bezwzględną arogancją. To mężczyzna, który w precyzyjnie dopasowanych garniturach, posiada niemal wszystko, czego zapragnie. Wtem niespodziewanie jego świat zaczyna się trząść w posadach.
Boże skrawki
Kraków 1942 r. Rodzicom 11-letniego Romka (Haley Joel Osment) udaje się przemycić go z getta na wieś do domu polskiej rodziny. Nie wszyscy mieszkańcy wioski wierzą, że Romek jest bliskim krewnym ich sąsiadów. Chłopiec musi ukrywać swoją tożsamość i podawać się za katolika.
Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych
W niedalekiej przyszłości tajny agent policji Damien (Paul Walker) ma tylko 24 godziny, aby znaleźć skradziony pocisk z głowicą nuklearną i powstrzymać katastrofę. Wszystkie tropy prowadzą do Brick Mansions – odciętego od świata getta, gdzie mieszka bezwzględny handlarz narkotyków.
C
Chevalier
Kilku mężczyzn podróżuje luksusowym jachtem. Łączą ich różne relacje. Dwaj sypiali z tą samą kobietą, ktoś jest czyimś teściem, inni przyjaźnią się od lat… Morze Egejskie stanie się świadkiem dziwnych wydarzeń, podczas których znajomi postanowią zagrać w szczególną grę.
Chłopaki
Chłopak z małej miejscowości jeszcze nigdy nie całował się z dziewczyną. Pewnego dnia on i jego znajomi decydują, żeby wybrać się do „wielkiego miasta”, by przekonać się, czy tam czeka ich więcej szczęścia.
Chrzest
Michał (Wojciech Zieliński) uciekł z prowincjonalnego Tarnowa do wielkomiejskiej Warszawy. W dużym mieście, z piękną żoną Magdą (Natalia Rybicka) i nowo narodzonym synkiem wiedzie z pozoru idealne życie.
Chuligani
John McGil (Conor McCarron) jest młodym, zdolnym chłopakiem, który zaczyna szkołę średnią i planuje, by po jej ukończeniu studiować. Nie odnajduje jednak akceptacji wśród rówieśników, a jako szkolny prymus staje się obiektem kpin.
Cicha namiętność
Historia amerykańskiej poetki Emily Dickinson (Cynthia Nixon), która urodziła się w 1830 roku. Opowieść rozpoczyna się jeszcze w jej latach młodzieńczych i prowadzi aż do czasów, kiedy była już dojrzałą, acz niedocenioną artystką.
Cisza
Pielęgnowanie i rozwijanie pasji staje się początkiem drogi do spełnienia marzeń. W przypadku licealistów z Tychów, którzy zginęli pod lawiną, zamiłowanie do górskich szczytów stało się jednak tragicznym końcem życiowej drogi… To o nich i dla nich powstała „Cisza”.
Co kryje miłość
Historia trzech mężczyzn, w których życiu pojawia się tajemnicza nieznajoma, wywracając ich świat do góry nogami. Młody i ambitny adwokat Roberto (Riccardo Scamarcio) spotyka Micol (Laura Chiatti), piękną i prowokacyjną mieszkankę toskańskiego miasteczka.
Coco Chanel
Fascynujący portret  legendarnej Coco Chanel, wizjonerki, rewolucyjnej dyktatorki mody, istnej ”diablicy o ludzkich pragnieniach".  To ona pozwoliła kobietom nosić krótkie fryzury, sztuczną biżuterię oraz spodnie.
Cwał
Wczesne lata pięćdziesiąte. Dziesięcioletni Hubert (Bartosz Obuchowicz) przyjeżdża z prowincji do Warszawy. Opiekę nad nim przejmuje ciotka Idalia (Maja Komorowska).
Czerwona pustynia
Deszczowa, mglista i zimna Ravenna. Guilliana (Monica Vitti) to gospodyni domowa ukrywająca przed mężem zmęczenie psychiczne. Przekonana, że nikt jej nie potrzebuje, poznaje inżyniera z pobliskiej fabryki. Nawiązuje z nim znajomość i daje się wciągnąć w seksualną grę.
Czerwone jabłka
Relacja młodego małżeństwa zostaje wystawiona na próbę już pierwszego dnia po ślubie, kiedy do ich związku wtrąca się teściowa.
Czerwony zagubiony?
Delikatna i czuła opowieść o rosnącym pragnieniu i wkraczaniu dziecka na terytorium intymności i subtelności. Podążamy śladem młodej dziewczyny na trudnej drodze transformacji w dojrzałą kobietę. To pięknie pokazane przejście od dzieciństwa do dorosłości.
D
Daas
Polska, rok 1759. Sprzedawca sukna Jakub Frank głosi wśród małopolskich Żydów ideę nowego zbawienia. Wieszczy nadejście zbawiciela, koniec wszelkiej religii, prawa i władzy. Swoim zwolennikom, którzy przyjmą chrzest i porzucą dotychczasowe życie obiecuje, że nigdy nie umrą.
Daleko od nieba
Todd Haynes jest reżyserem, który umiłował sobie klasyczną erę Hollywood. W swoich filmach wraca do Ameryki lat 50. „Daleko od nieba” to przejmująca opowieść o świecie pełny konwenansów i powinności, w którym prawdziwe pragnienia były chowane pod gorsetem społecznych wymagań.
Dalida. Skazana na miłość
| 18 zł  na 48h | Wszechstronna artystka, Miss Egiptu i zdobywczyni 70 złotych płyt, która podbiła serca publiczności na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem. Wielki sukces zawodowy odbił się na jej życiu osobistym.
Dla niej wszystko
Życie profesora Johnna Brennana (Russell Crowe) runęło w gruzy w chwili, gdy do jego domu wpadła policja i aresztowała jego ukochaną żonę. Kobieta zostaje oskarżona o morderstwo i skazana na wieloletnie więzienie.
Dług
Warszawa lata 90. Dwaj przyjaciele i wspólnicy w interesach, dwudziestoparolatkowie Adam (Robert Gonera) i Stefan (Jacek Borcuch), postanawiają rozkręcić większy biznes. Myślą o utworzeniu montowni skuterów, ale bank odmawia im pożyczki.
Dobre zabijanie
Tom Egan (Ethan Hawke) jest doświadczonym pilotem, który spędził wiele lat na wojnie. Teraz pracuje w bazie wojskowej na pustyni w Nevadzie i zajmuje się sterowaniem dronów, które latają nad Afganistanem.
Dom Zły
Obsypany nagrodami mroczny kryminał Wojciecha Smarzowskiego, uznany za jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich dwudziestu lat. Pewnej deszczowej nocy Edward Środoń (Arkadiusz Jakubik) pojawia się przypadkowo w domu małżeństwa Dziabasów (Kinga Preis i Marian Dziędziel).
Dotknięcie ręki
Młody muzykolog Stefan (Lothaire Bluteau) otrzymuje we śnie tajemniczy przekaz i uświadamia sobie, że powinien natychmiast skontaktować się ze skandynawskim kompozytorem Henrykiem Kezdi (Max von Sydow). Henryk nie tworzy już od czterdziestu lat, jest schorowanym i kapryśnym alkoholikiem.
Drogi chłopcze
Dzieci odbywają trening pływania na basenie. Podczas jednego z takich spotkań mama jednego chłopca zaczyna odczuwać niepokój w związku z relacją trenera z podopiecznym. Kobieta nie ma jednak żadnego dowodu.
Druga szansa
Rutynowa interwencja policyjna zmienia życie obu detektywów. Andreas (Nikolaj Coster-Waldau) ma stabilne życie prywatne – piękną żonę (Maria Bonnevie) i syna, z którymi mieszka w domu z widokiem na morze.
Dyscyplina
W sklepie warzywnym w Lausanne w Szwajcarii, którego właścicielami są Egipcjanie, dochodzi do rodzinnej awantury. W chwili złości ojciec traci cierpliwość i dyscyplinuje swoje nieposłuszne dziecko. Zszokowany klient natychmiast interweniuje, wyrażając swoje wątpliwości.
Dzieciństwo wodza
Akcja filmu toczy się tuż po I wojnie światowej w podparyskiej wsi w domu amerykańskiego dyplomaty (Liam Cunningham), który pracuje nad Traktatem Wersalskim. Mężczyzna rzadko bywa w domu. Jego żona (Bérénice Bejo) to sfrustrowana kosmopolitka i konserwatywna protestantka w jednej osobie.
Dziennik panny służącej
Francja, lata trzydzieste. Bogaci właściciele ziemscy angażują pokojówkę Celestine. Młoda dziewczyna z obrzydzeniem obserwuje swych bogobojnych pracodawców, którzy stopniowo demaskują się jako frustraci, dewianci seksualni, rasiści i wreszcie zbrodniarze.
Dzień dobry TV
Plejada gwiazd w znakomitej komedii opowiadającej o młodej producentce, której zadaniem jest wyprodukowaniem nowego, porannego programu. Najpierw jednak musi okiełznać ekscentrycznych prezenterów.
Dzień świra
Kultowa komedia Marka Koterskiego. Adaś Miarczyński (Marek Kondrat)– lat 44 nie ma szczęścia w życiu. Strudzony, boi się nawet otworzyć oczy po przebudzeniu. Denerwują go sąsiedzi, psy załatwiające swoje potrzeby gdzie popadnie i odgłosy robót ulicznych.
Dziewczyna, która została królem
Królowa Krystyna Wazówna nie bez powodu wzbudza zainteresowanie setki lat po śmierci – wyprzedzała swoją epokę pod każdym względem i miała bardzo nowoczesny charakter. W 1632 roku, jako sześciolatka, została następczynią szwedzkiego tronu po śmierci swojego ojca na polu bitwy.
Dzika jak natura
Mary Reynolds (Emma Greenwell) to młoda i ambitna architekta krajobrazu. Marzy o projekcie ogrodu, w którym ludzie mogliby obcować z naturą w taki sam sposób, w jaki robili to przed wiekami. Niestety, taki ogród to niezwykle kosztowna i skomplikowana inwestycja.
E
Elitarni
„Elitarni” to znacznie więcej niż historia przyjaźni i rywalizacji dwóch mężczyzn – to spojrzenie od środka na skorumpowane i rządzone przez gangsterów miasto, w którym policja wydaje się nie mieć prawa głosu.
F
Fala
Niemcy. Mając do wykonania tygodniowy projekt, nauczyciel Rainer Wenger (Jürgen Vogel) proponuje swoim uczniom przeprowadzenie eksperymentu, by dzięki niemu mogli lepiej zrozumieć, na czym polegają totalitarne rządy. Zaczyna się swoista gra z podziałem na role z tragicznym zakończeniem.
FBI: Negocjator
Samotna matka, agent FBI Laura Martin podejmuje się najcięższego zadania w swojej dotychczasowej karierze. Musi negocjować ze zdesperowaną kobietą dotkniętą chorobą nowotworową, która przejęła szpital, aby móc otrzymać eksperymentalne lekarstwo.
Filadelfia
| 10 zł  na 48h | Doskonale zapowiadający się młody prawnik Andrew Beckett (Tom Hanks) właśnie został wyrzucony z pracy w prestiżowej firmie prawniczej. Pracodawca twierdzi, że się nie sprawdził. On jednak wie, że prawdziwym powodem jest jego choroba - AIDS.
Foxcatcher
| 9 zł  na 48h | Film inspirowany jest prawdziwą historią z 1996 roku. John du Pont (Steve Carell), dziedzic fortuny dotknięty schizofrenią, zbudował w swojej posiadłości ośrodek szkoleniowy dla zapaśników.
Francuska suita
Bohaterką filmu jest Lucille (Michelle Williams), młoda kobieta mieszkająca w okupowanej Francji, uwięziona w małżeństwie pozbawionym namiętności.
Fritz Bauer kontra państwo
W 1957 roku prawnik żydowskiego pochodzenia, Fritz Bauer (Burghart Klaußner), odkrywa niezbite dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna (Michael Schenk), hitlerowskiego pułkownika, odpowiedzialnego za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady, obecnie ukrywającego się...
G
Generał. Zamach na Gibraltarze
Gibraltar. 4 lipca 1943 roku. Godzina 23:07. Samolot Liberator AL 523 spada do morza zaledwie 16 sekund po starcie. Na pokładzie był Naczelny Wódz, premier Rządu Polskiego na Uchodźctwie, generał Władysław Sikorski (Krzysztof Pieczyński).
Git
„Git” to mocne męskie kino, które wkracza do niebezpiecznego świata zbrodni. Brutalne morderstwo, walka o władze i strach, który prowokuje do najgorszych zbrodni można zobaczyć w dramacie sensacyjnym odkrywającym świat więziennych porachunków. Jakub M.
Głowa do wycierania
Pełnometrażowy debiut Davida Lyncha, który przedstawia charakterystyczny styl twórcy: zaburzenie konwencjonalnej logiki i opowiadanie, napędzane przez mroczną atmosferę i niepokojące obrazy.
Good Night, and Good Luck
Ameryka, połowa lat 50. Edward R.
Goodbye Berlin
14-letni Maik (Tristan Göbel) jest zakochany w najładniejszej dziewczynie w szkole, Tatjanie (Aniya Wendel). Niestety bez wzajemności. Przed wakacjami do ich klasy przychodzi nowy uczeń Tschick. Chłopak chcąc zaprzyjaźnić się z Maikiem siada obok niego w ławce.
Gwiazdy
Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji.
H
Hilary i Jackie
Oparta na faktach opowieść o słynnej wiolonczelistce, której karierę przyćmiła śmiertelna choroba i nieudane życie uczuciowe.
Historia Roja
Wiosna 1945 roku. 20-letni Mieczysław Dziemieszkiewicz, pseudonim „Rój”, traci starszego brata, dowódcę oddziału Narodowych Sił Zbrojnych na Mazowszu, zamordowanego przez żołnierzy sowieckich. Wraca w rodzinne strony i wstępuje do Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.
Historie miłosne
Czterech mężczyzn – nauczyciel akademicki, ksiądz oraz przestępca (grani przez tego samego aktora Jerzego Stuhra) - zostaje wezwanych na przesłuchanie do tajemniczego urzędu. Funkcjonariusz zadaje im pytania, dotyczące ich życia prywatnego.
I
Iluzjonista
Człowiek znikąd - Eisenheim, wystawia w Wiedniu zdumiewające spektakle, które wzbudzają sensację i plotki o jego nadprzyrodzonych zdolnościach. Wkrótce zaczyna się nim interesować jeden z najbardziej wpływowych ludzi Europy, pretendent do tronu - Książę Leopold.
Imigranci
Bojownik Tamilskich Tygrysów (Jesuthasan Antonythasan) ucieka z kraju ogarniętego wojną domową. Towarzyszą mu nieznajome - kobieta (Kalieaswari Srinivasan) i jej córka. Dheepan ma nadzieję, że udając rodzinę, będzie mu łatwiej uzyskać azyl w Europie.
Iris
70-letnia Iris Murdoch poddaje się coraz bardziej obezwładniającej ją chorobie Alzheimera. Zdziecinniała i niedołężna zawsze może liczyć na kochającego ją Johna Bayleya - męża, który przez całe życie pozostawał w jej cieniu.
Ixcanul. W cieniu wulkanu
Akcja dramatu rozgrywa się w cieniu budzącego się wulkanu w Gwatemali, zamieszkiwanym przez szczególną społeczność - plemię Majów Kaqchikel.
J
Jackie
„Nie chciałam być sławna, zostałam Kennedy”. Nowy film chilijskiego twórcy opowiada o losach Pierwszej Damy tuż po zabójstwie jej męża.
Jagodowa miłość
Elizabeth (Norah Jones), rozczarowana miłością młoda kobieta, pragnie oderwać się od dotychczasowego życia i wyrusza w podróż po Ameryce. Spotkania z obcymi, bardzo różnymi od siebie ludźmi, wprowadzają bohaterkę w nowy rozdział życia.
Jak we śnie
Nieśmiały grafik Stephane nauczył się manipulować swoimi snami. Na co dzień projektuje kalendarze z roznegliżowanymi dziewczynami, a w przerwach - śniąc, przenosi się do zakręconego i kolorowego świata, w którym bezbłędnie rozgrywa najlepsze momenty swojego życia.
Jesteśmy szczęśliwi
Paul i Sarah zapraszają swoich znajomych na kolację. W trakcie spotkania przyjaciele ogłaszają, że biorą rozwód. Ich racjonalne wytłumaczalna decyzja prowokuje małżeństwo do własnych przemyśleń. Zaczynają się zastanawiać, czy na pewno są szczęśliwi.
Jonasz i morze
Jonasz chce być częścią podwodnego świata. Chce żyć, jak ryba w wodzie. Całe swoje życie mieszkał nieopodal morza. Pewnego dnia, okazuje się, że brodaty staruszek będzie mógł odnaleźć kluczowy element, którego zawsze potrzebował.
K
Katyń
Film mistrza polskiego kina to nie tylko opowieść o bolesnej historii narodu, ale prywatne rozliczenie z przeszłością. 17 września 1939 roku do zaatakowanej przez wojska hitlerowskiej Polski wkroczyli Sowieci.
Kinsey
Film biograficzny przedstawia losy Alfreda Kinseya – kontrowersyjnego naukowca – który zmienił amerykańską kulturę i obyczajowość, prowadząc badania nad życiem seksualnym Amerykanów. Do dziś uważany jest za ojca rewolucji seksualnej lat 60. Na ekranie zobaczyć można m.in.
Kłamstwo
| 18 zł  na 48h | David Irving (Thimothy Spall) otwarcie sprzeciwia się przyjętym przez wszystkim faktom historycznym, kwestionuje badania naukowców i wypowiada prywatną wojnę Deborze Lipstadt (Rachel Weisz), która od wielu lat zajmuje się tematem Holokaustu i badaniem społecznej świadomości...
Kolejność uczuć
Do małego prowincjonalnego miasta przyjeżdża sławny aktor Rafał Nawrot (Daniel Olbrychski), by gościnnie zagrać Romea w szekspirowskim przedstawieniu. Teatr jest mierny i Mistrz odnosi się do tego przedsięwzięcia bez entuzjazmu. Ma jednak zobowiązania wobec dyrektora.
Kolekcja krótkich metraży Davida Lyncha
David Lynch jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych i charakterystycznych amerykańskich reżyserów filmowych. Wypracował własny styl, w którym równie istotną rolę odgrywają wszystkie elementy dzieła: postacie, światło, montaż, muzyka.
Kolekcja sukienek
„Kolekcja sukienek” to opowieść o kobietach stworzona przez kobietę. Kilka współczesnych kobiet w różnym wieku i jeden mężczyzna uporczywie poszukują własnego miejsca w otaczającej rzeczywistości.
Komornik
Lucjan Bohme (Andrzej Chyra) jest komornikiem w miasteczku na Dolnym Śląsku. Młody i przebojowy, dobrze osadzony w prawniczym środowisku, jest popierany przez miejscowych notabli.
Krew i wino
Ostatnia część słynnej trylogii Boba Rafelsona – mroczna historia lekkoducha i utracjusza, który zbyt łatwo chciał zyskać zbyt dużo i... stracił wszystko.
Krew Saamów
Christiane (Lene Cecilia Sparrok), która kiedyś nazywała się Elle-Marja, przyjeżdża na pogrzeb swojej siostry. Powrót w rodzinne strony przywołuje wspomnienia i przypomina, dlaczego jako czternastolatka opuściła dom.
Krocząc wśrod cieni
|  8 zł  na 48h | Ktoś zamordował kobietę, całkiem sprawnie podzielił ją na drobne kawałeczki i zapakował w paczuszki, jakby to była partia narkotyków. Ironii nie docenia mąż zamordowanej – handlarz narkotyków. On pragnie zemsty.
Królowa
Latem 1997 roku wiadomość o śmierci Księżnej Diany wstrząsa brytyjską opinią publiczną. Królowa Elżbieta II odgradza się od medialnej burzy grubymi murami zamku Balmoral. Tymczasem Tony'ego Blaira, nowo wybranego premiera, czeka wiele niespodziewanych zadań.
Krótki film o zabijaniu
Film, który stał się wielkim wydarzeniem festiwalu filmowego w Cannes w 1988 roku, zdobywając Srebrną Palmę i nagrodę FIPRESCI. Wstrząsnął widzami w Polsce i Europie. Do dziś pozostaje jednym z najsłynniejszych dzieł Krzysztofa Kieślowskiego.
Krugerandy
Czterech bohaterów (Arek, Panicz, Lalka, Marcel) staje przed dylematem: albo dorobią się czegoś natychmiast, kradnąc na różne sposoby, albo do końca życia nie będą mieli nic, ale pozostaną uczciwymi ludźmi.
Krzysztof
Film „Krzysztof” to historia brutalnego porwania i zabójstwa syna znanego przedsiębiorcy z Dobrzynia. Pokazana jest z perspektywy jego siostry Doroty, która prowadzi heroiczną walkę z ludzką bezwzględnością. Jedyne, co trzyma ją przy życiu to nadzieja, że jej brat żyje.
Kwiat pustyni
Trzynastoletnia Waris (Soraya Omar-Scego/Liya Kebede) dowiaduje się, że ojciec planuje wydać ją za znacznie starszego mężczyznę. Postanawia uciec z rodzinnej wioski i wyprawić się do rodziny w Mogadiszu.
L
Laura
W lutym 2006 roku, cała Polska usłyszała o dramatycznej akcji ratunkowej w kopalni Halemba. Pod ziemią uwięziony został górnik, Zbyszek Nowak. W czwartej dobie akcji, kiedy wszyscy tracili nadzieję na jego ocalenie, usłyszano słabe stukanie w rurociąg.
Lekcja martwego języka
Ostatnie miesiące I wojny światowej. Młody porucznik, Alfred Kiekeritz, ze względu na zaawansowaną gruźlicę zostaje przesunięty na tyły frontu, do małego galicyjskiego miasteczka. Mieszka w obskurnym żydowskim hoteliku – jest w nim jedynym gościem. Nie czuje się tu jednak dobrze.
Life
| 18 zł  na 48h | Ekipa kosmonautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dokonuje przełomowego odkrycia. Radość zalewa całą Ziemię, która z entuzjazmem śledzi ich działania.
Londyński bulwar
Mitchell (Colin Farrell) po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte (Keira Knightley), żyjąca w blasku fleszy paparazzich.
Love
Gaspar Noe wyreżyserował pierwszy film erotyczny w 3D, który podzielił publiczność. Uczuciowy trójkąt między bohaterami pełen jest napięcia i obsesji. Murphy utkwił w nieszczęśliwym małżeństwie i z tęsknotą wspomina swój związek z Elektrą.
Ludzie honoru
| 10 zł  na 48h | Baza amerykańskiej marynarki wojennej w Guantanamo na Kubie. W niejasnych okolicznościach ginie żołnierz. Dwóch marines zostaje oskarżonych o morderstwo. Proces zatacza coraz szersze kręgi, a do bazy przybywa dwóch prawników, którzy przejmują śledztwo.
Ludzie jak chmury
Krótkometrażowy film w reżyserii Marca Katza opowiada o Johnie i Eleanor – młodym małżeństwie poszukującym terapeuty, który pomoże im rozwiązać dziwny, meteorologicznej natury, problem.
M
Magnat
Rok 1900. Książę pszczyński, Hans Friedrich von Teuss XVII (Jan Nowicki), gości cesarza Wilhelma II. Zadowolony z polowania cesarz proponuje mu urząd nadwornego Wielkiego Łowczego lub ambasadora w Londynie. Ku niezadowoleniu swej żony, Daisy, książę wybiera tytuł Wielkiego Łowczego.
Maigret i noc na rozdrożu
Maigret (Rowan Atkinson) przesłuchuje przez wiele godzin tajemniczego Carla Andersena (Tom Wlaschiha). Nie udaje mu się uzyskać przyznania do winy. Dlaczego ciało kupcy diamentów zostaje znalezione w samochodzie w jego odosobnionej willi?
Mały Budda
W jądrze zachodniej cywilizacji, współczesnym Seattle, gdzie mieszka wzięty architekt Dean Conrad (Chris Isaak) i jego żona Lisy (Bridget Fonda), zjawiają się nieoczekiwanie goście z Tybetu.
Mama Rosa
Intrygujące dzieło filipińskiego reżysera ukazujące zniszczone przez monsun i korupcję oblicze Manili. Grająca tytułową rolę Jaclyn Jose została uznana za najlepszą aktorkę na 69. MFF w Cannes. Rosa (Jaclyn Jose) jest właścicielką małego sklepiku spożywczego.
Manglehorn
Angelo Manglehorn (Al Pacino) mieszka samotnie w małym miasteczku, gdzie pracuje jako ślusarz. Sporadycznie widuje się z synem (Chris Messina), który nigdy nie rozumiał życiowych wyborów ojca.
Matador
Diego (Nacho Martínez) był przez wiele lat torreadorem. Zwycięskie walki na arenie przynosiły mu sławę i pieniądze, ale - co najważniejsze - emocje nieporównywalne z niczym innym. Podczas jednej z walk Diego zostaje poważnie kontuzjowany i musi zrezygnować z dalszych występów.
Matka
16-letnia Andrea opuściła swój dom na wzgórzach Medellin, aby wziąć udział w castingu do filmu porno. Dziewczyna marzy o luksusie i innym życiu. Jaka będzie cena tych marzeń? Czy po drodze zdarzy się coś, co zdoła odwieść Andreę od tej decyzji?
Matka
Małgorzata - na co dzień ważny polityk - jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn - narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało młodej dziewczyny.
Miara człowieka
Thierry (Vincent Lindon) to mężczyzna w średnim wieku, który po zwolnieniu z fabryki od ponad roku bezskutecznie poszukuje pracy. Wszystko zmienia się w momencie, gdy zostaje zatrudniony jako ochroniarz w supermarkecie.
Midnight Express
| 10 zł  na 48h | Film Alana Parkera rozpoczyna się od obławy na tureckim lotnisku, podczas której grany przez Davisa bohater zostaje przyłapany na posiadaniu narkotyków. Trafia do więzienia, w którym skazani i oczekujący na rozprawy są traktowani w nieludzki, wręcz zbrodniczy sposób.
Między wierszami
Bradley Cooper w dramatycznej roli charyzmatycznego pisarza. Historia młodego literata Rory’ego Jansena (Cooper), który za życiowy cel postawił sobie spektakularny sukces na rynku wydawniczym. Jego marzenie spełnia się, gdy jego najnowsze dzieło staje się wielkim bestsellerem.
Młodość
Fred (Michael Caine) jest znanym kompozytorem, który dostaje od królowej nieoczekiwaną propozycję. Wraz z przyjacielem (Harvey Kaitel) spędza wolny czas w alpejskim uzdrowisku. Mick jest reżyserem filmowym i pragnie stworzyć dzieło życia.
Moja matka
Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko.
Moje córki krowy
|  10 zł  na 72h | Wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci.
Most na rzece Kwai
| 10 zł  na 48h | Brytyjscy żołnierze, wzięci do niewoli przez Japończyków, mają zbudować most. Ich dowódca, pułkownik Nicholson (Alec Guinness), postanawia udowodnić wyższość moralną i techniczną Brytyjczyków i osobiście pilnuje przebiegu prac.
Możemy spać spokojnie
Zima trwa. Coś się wydarzyło. W samym sercu lasu, na stokach górskich, na ulicach i nawet wewnątrz domów panuje cisza. Czy pozostanie chociaż jedna dusza, która będzie świadkiem obecnych wydarzeń?
Mój Nikifor
Historia ostatnich lat życia jednego z najsłynniejszych malarzy prymitywistów, Nikifora Krynickiego. Kameralny, piękny, pełen ciepła i prostoty film opowiada o niezwykłej przyjaźni i poświęceniu.
N
Na czatach
„Na czatach” to opowieść o dwudziestoletnim studencie Sofianie (Sofian Khammes), który na czas wakacji postanawia odwiedzić rodzinną Marsylię. Realia życia w jego rodzimej dzielnicy znacznie odbiegają od normy.
Na żywo
Film Johna Badhama opowiadający historię, która rozgrywa się dokładnie w ciągu dziewięćdziesięciu minut – w brawurowych rolach przeciwników – Johnny Depp i Christopher Walken. Młody księgowy Gene Watson (Johnny Depp) przyjeżdża do Los Angeles na spotkanie w sprawie pracy.
Ostatni dzwonekOstatni dzwonek
Do Wt 24.10.
Nad życie
Przez lata poznajesz tysiące osób, aż pewnego dnia spotykasz kogoś, kto zmienia twoje życie. Na zawsze. Tak było z Agatą (Olga Bołądź). Odnosząca międzynarodowe sukcesy siatkarka zakochuje się bez pamięci w Jacku (Michał Żebrowski). O takiej miłości marzyła przez całe życie.
Nic śmiesznego
„Tfu! Nie spotkało mnie w życiu nic śmiesznego” - wzdycha zmarły właśnie reżyser Adam Miauczyński. Leżąc w prosektorium wspomina pechowe życie. Pasmo nieszczęść i porażek, idiotycznych zbiegów okoliczności i popisów nieudacznictwa – oto naprawdę… coś śmiesznego !
Nie zabiłem Jessego Jamesa
Jesse James przygotowuje napad na bank po wielu miesiącach przerwy. Jednak jego partner, Bob Ford, ma inne plany. Chce budować stabilną przyszłość z ukochaną Cynthią. Desperacko poszukuje ucieczki od wykonania tej pracy.
Nieodwracalne
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów w historii konkursu głównego MFF w Cannes. Wygwizdany, ale wstrząsający i pamiętany do dziś. Aktorskie małżeństwo Monica Bellucci i Vincent Cassel jako para, której związek wystawiony został na ogromną próbę.
Nieustraszony
Oparty na faktach film opowiada historię młodego mistrza wschodnich sztuk walki, który na skutek choroby przegrywa ważiny pojedynek. Stając się pośmiewiskiem i sprowadzając hańbę na rodzinę, młody wojownik decyduje się wybrać trudną drogę ku odkupieniu.
Nine – Dziewięć
|  7 zł  na 48h | Ceniony włoski reżyser Guido Contini (Daniel Day-Lewis) został dotknięty artystycznym kryzysem. Filmowiec musi sprostać dwóm wielkim wyzwaniom – uporządkować życie prywatne i odzyskać twórcze siły.
Noc
Dzieło poruszające temat pustki, od której nie da się uciec ani osłonić się sławą czy majątkiem. Giovanni Pontano (Marcello Mastroianni) udaje się na huczne przyjęcie z okazji premiery jego najnowszej książki.
O
Obce niebo - filmowa podróż
Kulisy powstawania filmu. "Obce niebo” to trzymająca w napięciu polsko-szwedzka opowieść o małżeństwie, którego życie z dnia na dzień zostaje wywrócone do góry nogami.
Obywatel Gangster
Kończy się II wojna światowa. Edwin wraca z frontu do rodzinnej Kanady. Ma żonę i dzieci. Na życie zarabia jako kierowca autobusu. Weteran nie tak wyobrażał sobie swoją przyszłość.
Ogień zwalczaj ogniem
Jeremy Coleman (Josh Duhamel) pracuje jako strażak, pewnego dnia jest świadkiem zbrodni. Mordercą okazuje się Neil Hagan (Vincent D’Onoforio) – przywódca gangu Long Beach – od wielu lat ścigany przez policjanta Mike’a Cellę (Bruce Willis).
One
Film „One" opowiada o trzech pokoleniach kobiet żyjących razem w biedzie. Każda z nich prezentuje inną postawę życiową. Najbardziej różnią się matka (Ewa Kasprzyk) i jej córka (Justyna Bartoszewicz).
Oskar i pani Róża
Dziesięcioletni, chory na raka Oscar (Amir) przypadkowo podsłuchuje rozmowę na temat swojej rychłej śmierci. Kiedy próbuje o tym porozmawiać z rodzicami, ci szybko zmieniają temat. Również lekarze nie kwapią się do otwartości w tej kwestii.
P
Panna Nikt
Po przeprowadzce do dużego miasta 15-letnia Marysia trafia do nowej szkoły. Dziewczynka jest nieśmiała i z trudem przystosowuje się do nowego środowiska.
Panna Nikt
Główna bohaterka Sarah (Leslie Bibb), utknęła w martwym punkcie swojego życia: nieszczęśliwa w miłości, mieszkająca z ekscentryczną matką (Kathy Baker)...
Papierowe małżeństwo
Alicja Strzałkowska, poznaje w czasie wakacji Anglika, lekarza, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko podejmuje decyzję o wyjeździe. Sprzedaje cały swój dobytek i wyrusza na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia.
Persona non grata
Wiktor (Zbigniew Zapasiewicz), ambasador Polski w Urugwaju boleśnie przeżywa nagłą śmierć ukochanej żony Heleny (Halina Golanko). Przyjeżdżając do kraju spotyka rosyjskiego wiceministra spraw zagranicznych, Olega (Nikita Michałkow), z którym przyjaźnił się przed dwudziestu laty.
Pieśń słonia
Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, która była słynną śpiewaczką operową. Po rozprawie trafił do szpitala psychiatrycznego. W zamknięciu przebywa od 5 lat, kiedy nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię.
Pieśń wiatru
Wygnana kobieta zmaga się ze stłumioną przeszłością. Spokój odnajduje nad morzem. Aby złagodzić nostalgię, pisze list – butelkę wrzuca do morza.
Piętro niżej
Historia mężczyzny, który został jedynym świadkiem domowej kłótni zakończonej morderstwem. Bohater staje w obliczu wielkiego dylematu – musi wybierać między lojalnością wobec sąsiada a własnym sumieniem. W tej produkcji nie chodzi o to, kto zabił.
Pitbull. Nowe porządki
|  10 zł  na 72h | „Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Patryka Vegi „Pitbull.
Plac Zbawiciela
„Plac Zbawiciela” to autentyczna historia ukazująca kryzys współczesnej rodziny. Młode małżeństwo - około trzydziestki, z dwójką dzieci - ma wkrótce odebrać klucze do swojego wymarzonego mieszkania.
Płonąca pułapka
Jack Morisson jest jednym ze strażaków, którzy biorą udział w gaszeniu olbrzymiego pożaru. W pewnym momencie część budynku zawala się, a mężczyzna zostaje uwięziony pod gruzami, gdzie tlenu starczy mu jedynie na kilka minut.
Po burzy
Niegdyś ceniony pisarz Ryota - aktualnie rozpamiętujący dawną, krótką sławę - pracuje dorywczo w biurze detektywistycznym i marnuje pieniądze na hazard. Mężczyzna dość nieudolnie stara się odzyskać kontrolę nad własnym życiem i ponownie zbliżyć do krewnych.
Podwójne życie Weroniki
We Francji i w Polsce żyją dwie identyczne dziewczyny, Veronique i Weronika. Nie wiedzą o sobie nawzajem, Obie są utalentowane muzycznie, obie też mają kłopoty ze zdrowiem. Weronika mieszka w małym miasteczku, śpiewa w chórze.
Poprawczak
Troje nastolatków: porywczy Butch - lat 17, kobieciarz Davis - lat 16 oraz piętnastoletni, niebezpieczny Angel trafia do aresztu dla młodocianych przestępców w Montanie, gdzie od początku stają się ofiarami  napastowania i wykorzystywania przez współwięźniów.
Powidoki
|  10 zł  na 72h | Opowieść o wielkim artyście, wiernemu własnej wizji sztuki, który nie poddał się obowiązującemu systemowi i w konsekwencji doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów.
Powiedz to, Gabi
Współczesna historia miłości dojrzewającej nastolatki do trzydziestoletniego mężczyzny. Gabi, niepokorna szesnastolatka, zakochana w starszym od siebie dziennikarzu, nie potrafi wyrazić swoich uczuć. Pewnego dnia przebiera się by udawać kogoś, kim nie jest.
Powrót Don Camilla
Po ostatniej walce z komunistami i przewodzącym im Pepponem (Gino Cervi), biskup wysyła Don Camillo (Fernandel) do innej wsi. Mężczyzna myśli, że dostał miasteczko pod swoją opiekę i będzie w nim sprawował władzę.
Pożyczony narzeczony
Rachel (Ginnifer Goodwin) to skupiona na sukcesie stateczna i poukładana prawniczka, która wciąż nie może znaleźć drugiej połówki, o czym bez przerwy przypominają jej znajomi.
Późny kwartet
Słynny kwartet smyczkowy obchodzi ćwierćwiecze istnienia. U progu nowego sezonu koncertowego okazuje się, że Peter, najstarszy członek ansamblu, ma początki choroby Parkinsona. Zespół jest w poważnych tarapatach.
Proces
W Mumbaju śledczy znajdują w ściekach martwe ciało jednego z pracowników miejscowej oczyszczalni. Prokuratura szybko dochodzi do wniosku, że związek ze sprawą ma 65-letni śpiewak folkowy (Vira Sathidar), który według prowadzących sprawę, miał nakłonić zmarłego do samobójstwa.
Przeczucie
Linda (Sandra Bullock) nie może się pozbierać po śmierci męża, który zginął w wypadku samochodowym. Wdowa przez cały czas przeżywa tragedię i wpada w jeszcze większą psychozę, gdy pewnego dnia nawiedza ją w domu duch.
Ostatni dzwonekOstatni dzwonek
Do Pon 23.10.
Przygoda
Anna (Lea Massari) zostaje zaproszona przez swojego narzeczonego na kilkudniowy rejs jachtem. Do ich podróży dołącza przyjaciółka dziewczyny - Claudia (Monica Vitti). Podczas pobytu na jednej z wysp Anna znika w tajemniczy sposób.
Przygody Rudego
„Przygody Rudego” to filmowa opowieść oparta na prawdziwych wydarzeniach, które zapoczątkowały jedną z australijskich legend. Pies Rudy trafił do robotniczej miejscowości Dampier, gdzie zjednuje sobie sympatię pracowników.
Przypadek
W „Przypadku” Kieślowski opowiada o siłach, które kierują ludzkim losem. Od tego, czy 20-letni Witek (Bogusław Linda) zdąży na pociąg zależy, w jakim kierunku potoczy się jego życie.
Psy
Wyróżniony Nagrodą FIPRESCI na MFF w Cannes 2016 obraz Bogdana Miricy to niezwykle klimatyczny i trzymający w napięciu dramat o rodzinnych rozliczeniach wplątanych w wir gangsterskich porachunków.
Q
Quid pro quo
Isaac, poruszający się na wózku reporter radiowy, otrzymuje anonimową wskazówkę dotyczącą popełnienia przestępstwa. Badając trop spotyka równie piękną, co tajemniczą Fionę. Kobieta wprowadza go w całkiem nową rzeczywistość.
R
Red Lights
Simon Silver (Robert De Niro) – światowej sławy medium, rzuca wyzwanie uznanej pogromczyni hochsztaplerów ze świata zjawisk paranormalnych, psycholożce Margaret Matheson (Sigourney Weaver).
S
Sama przeciw wszystkim
| 18 zł  na 48h | Genialna Jessica Chastain w roli Elizabeth Sloan. Kobiety, która jest najlepiej opłacaną i najbardziej skuteczną lobbystką w Waszyngtonie. W świecie wielkiej polityki i brudnych pieniędzy czuje się jak ryba w wodzie.
Samotny sygnalizator
Dawno, dawno temu była sobie droga. Niewiele się na niej działo, aż pewnego dnia władze uznały, że skrzyżowanie trzeba zabezpieczyć. Pojawił się sygnalizator, który został świadkiem różnych wydarzeń.
Sekretarka
Lee Holloway (Maggie Gyllenhaal) ma kilka wątpliwości, kiedy zaczyna starać się o pracę w kancelarii prawniczej E. Edwarda Grey'a (James Spader). Kobieta dopiero co odzyskała swobodę psychiczną, a już zaczyna popadać w coś na kształt depresji i uzależnienia...
Skaza
Miłość w filmach Louisa Malleʼa rzadko bywa czystą, bezinteresowną radością. Częściej jest dręczącym uwikłaniem, walką przeciw czemuś, buntem, przekraczaniem barier i zakazów. Bohaterowie „Skazy” ulegają takiej właśnie ostrej, niszczącej namiętności.
Skazana
Nauczycielka Mathilde Leroy (Sophie Marceau) postanawia chronić swojego ukochanego mężczyznę i skazuje się na wyrok. Trafia do więziennej celi, w której rozgrywają się porachunki więźniarek.
Skąd wiesz?
| 9 zł  na 48h | Kiedy wszystko, co było dla Lisy (Reese Witherspoon) ważne legło w gruzach, dziewczyna wdaje się w romans z Mattym (Owen Wilson), egocentrycznym kobieciarzem, zawodowym baseballistą.
Smak Wietnamu
Chloe musi wyjechać. Arnoud zrobi wszystko, by jej ostatnia noc z nim pozostała niezapomniana.
Son of a gun
Młody JR (Brenton Thwaites) zostaje aresztowany za niewielkie przestępstwo. Szybko zdaje sobie sprawę, że potrzebuje opieki, aby przetrwać za kratami. Udaje mu się zawrzeć znajomość z przestępca, który został uznany za wroga publicznego numer jeden – Brendanem Lynchem (Ewan McGregor).
Spełnione życzenie
„Spełnione marzenia” to portret dziecinnych zabaw, przyjaźni i przygód. „Kiedy pociąg przejedzie po monecie, życzenie się spełni”. Świat dziecka jest wolny od ograniczeń, dlatego tak łatwo potrafią one przenosić się do różnych rzeczywistości.
Spotkanie
Demidow pracuje jako maszynista. Wiedzie nudne i rutynowe życie pełne dystansu do ludzi. Nagle w jego świecie zachodzą niespodziewane zmiany. Przygarnia potrąconego przez samochód psa i zyskuje zainteresowanie nowej sąsiadki.
Stacja Fruitvale
Wstrząsający dramat biograficzny o głośnym zabójstwie czarnoskórego Oscara Granta dokonanego przez policjanta na jednej ze stacji metra. Pełnometrażowy debiut reżyserski Ryana Cooglera, twórcy bokserskiego hitu „Creed: Narodziny legendy”. Oscar (Michael B.
Stracone święta
10-letni Goose (Larry Mills) w poprzednie Boże Narodzenie stracił rodziców, dlatego trafia pod opiekę swojej babci. Szybko okazuje się, że chłopiec musi zatroszczyć się o niepełnosprawną staruszkę. Dzięki drobnym kradzieżom udaje mu się wiązać koniec z końcem.
Strefa ciszy
Młode małżeństwo, Iza (Edyta Olszówka) i Sławek (Szymon Bobrowski), zbacza z leśnej drogi z myślą o sam na sam w samochodzie. Jednak wóz psuje się, a w dodatku tuż obok pojawia się milczący nieznajomy.
Super Story
Komandos Filip Brutecki (Kamil Brade) pragnie poślubić nastolatkę Dorotę Wrońską (Katarzyna Leligdowicz), która zostaje porwana do burdelu. „Super Story” to opowieść o przebaczaniu ubrana w płaszcz rozrywkowego filmu akcji, nie stroniąca od pastiszu oraz ironicznego dystansu.
Suplement
Związek Filipa (Paweł Okraska) studenta medycyny i Hanki (Monika Krzywkowska), która jest charakteryzatorką jest poważnie zagrożony. Wewnętrznie rozdarty mężczyzna, nie wie czy powinien wybrać zawód lekarza czy życie w klasztorze? Filip oczekuje decyzji z zewnątrz.
Szatan kazał tańczyć
| 18 zł  na 48h | Karolina (Magdalena Berus) jest autorką książki, która odniosła sukces na całym świecie. Żyje szybko, intensywnie i pragnie doświadczać wszystkiego ze zdwojoną siłą. Wiedzie nihilistyczne życie, zatapiając się w nowe znajomości, podróże i ostre imprezy.
Szczęście świata
|  16 zł  na 48h | Mała kamienica na granicy polsko-niemieckiej jest miejscem, gdzie rozgrywa się niezwykła codzienność. To opowieść o świecie, który dawno przeminął, ale wspomina się go z niegasnącym sentymentem.
Szukając J.D. Salingera
Rok 1969. Szesnastoletni Jamie Schwartz (Alex Wolff) rozpoczyna naukę w męskiej szkole z internatem. Chłopak marzy o wielkiej karierze i, mimo krytyki większości kolegów, wciąż wierzy, że pewnego dnia uda mu się zagrać główną rolę z powieści „Buszujący w zbożu”.
Ściana
Szanghaj. Mnogość betonowych wież i budynków bez osobowości. W blokach mieszkają zupełnie obcy sobie ludzie. Ich anonimowość, pokazuje małe i duże problemy, z którymi borykają się każdego dnia.
Śmierć w Sarajewie
Hotel Europa – najlepszy w mieście – przygotowuje się do przyjęcia ważnej delegacji dyplomatów z okazji rocznicy stulecia zamachu na księcia Ferdynanda.
Śruba
Bohaterkami filmu są Żydówka i Palestynka. Pierwsza z nich, Michal, jest znaną artystką. Na co dzień mieszka w Tel Awiwie. Właśnie przygotowuje się do kontrowersyjnego performanceʼu i nie w głowie jej powiększanie rodziny, o co tak bardzo zabiega jej mąż.
Świadek koronny
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, to trzymająca w napięciu historia opowiadająca o potędze uczuć w świecie zła. Gangster z miłości do kobiety porzuca świat zbrodni i wypowiada wojnę swoim byłym mafijnym kolegom.
Światło i cień
Chehnaz (Funda Eryigit) jest spełnioną kobietą, która pracuje jako psychiatra w odległym nadmorskim miasteczku. Pod jej opiekę trafia Elmas (Ecem Uzun) – młoda kobieta, która została zmuszona przez ojca do wyjścia za mąż za dalekiego krewnego.
T
T2 Trainspotting
| 18 zł  na 48h | Bohaterowie kultowego „Trainspotting” Danny’ego Boyla spotykają się po latach. Mark Renton (Ewan McGregor) po dwudziestu latach przyjeżdża do rodzinnego miasta, by ponownie zmierzyć się z dawnymi koszmarami.
Taniec zwycięzcy
„Taniec zwycięzcy” to połączenie thrillera z niesamowitą sztuką wyrażania emocji przez taniec. Mężczyzna widzi w ogródku przed swoim domem tajemniczą bestię. Będzie musiał się z nią rozprawić. Czy podoła zadaniu?
Taxi-Teheran
„Taxi-Teheran” to opowieść o jednym dniu w Teheranie. Dzień jak co dzień – zakorkowane ulice i kierowcy żółtych taksówek, którzy przemieszają się po ogromnej i zatłoczonej metropolii. Panahi jest jednym z wielu taksówkarzy.
Templariusze. Miłość i krew
Zrealizowana z rozmachem, osadzona w czasach średniowiecza opowieść o władzy, wielkiej miłości i zdradzie. Szwecja, połowa XII wieku. Pochodzący ze szlacheckiej rodziny kilkuletni Arn Magnusson ulega wypadkowi.
Teresa Raquin
Film opowiada tragiczną historię pary kochanków - Teresy (Elizabeth Olsen) i Laurenta (Oscar Isaac) - którzy postanawiają zabić stojącego im na drodze do szczęścia, męża kobiety (Tom Felton). Radość zakochanych nie trwa jednak długo.
The Circle. Krąg
| 18 zł  na 48h | Mae Holland (Emma Watson) zostaje zatrudniona w Kręgu - najpotężniejszej na świecie firmie internetowej. Jest zafascynowana jej nowoczesnością, rozmachem oraz osobą wizjonerskiego założyciela - genialnego Eamona Baileya (Tom Hanks).
The Social Network
| 9 zł  na 48h | Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark (Jesse Eisenberg) włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową będącą bazą studentek Harvardu.
Timbuktu
Akcja filmu rozgrywa się w mieście Mali, nad rzeką Niger. Władzę przejęli tu dżihadyści, którzy narzucili mieszkańcom bezlitosny reżim.
Toast
Mężczyzna (Mikołaj Roznerski) dowiaduje się przed ślubem, że jest bezpłodny. Okoliczności związane z przygotowaniami do ceremonii powiększają jego dylemat - czy wyjawić prawdę przyszłej żonie.
Transamerica
Bree (Felicity Huffman) jest transseksualistą, którego największym marzeniem jest ostatecznie stać się kobietą. Spełnienie tego głębokiego pragnienia trwa długo i kosztuje go mnóstwo wysiłku i pieniędzy.
Transsiberian
Amerykańskie małżeństwo Roy (Woody Harrleson) i Jassie (Emily Mortimer) podróżują legendarną koleją transsyberyjską z Chin do Moskwy. W pociągu spotykają inną parę – tajemniczego i uwodzicielskiego Carlosa (Eduardo Noriega) i jego enigmatyczną dziewczynę Abby (Kate Mara).
Truman
Julian (Ricardo Darín) to mieszkający w Hiszpanii argentyński aktor. Mężczyzna prowadzi spokojne życie, a jedynym jego towarzyszem jest jego wierny pies Truman. Juliana niespodziewanie odwiedza Tomás (Javier Cámara), jego wieloletni przyjaciel, który dawno temu wyemigrował do Kanady.
Trzeci
Młode małżeństwo wyrusza w rejs, by odnaleźć siłę dawnego uczucia. Paweł (Jacek Poniedziałek) jest oddany bez reszty swojej pracy, a Ewa (Magdalena Cielecka), to atrakcyjna, inteligentna i pełna wdzięku kobieta, która jest zmęczona życiem zawodowym partnera.
Trzy kolory: Biały
Fryzjer Karol (Zbigniew Zamachowski) jest emigrantem z Polski, mieszkającym w Paryżu wraz z piękną żoną Dominique (Julie Delpy). Mężczyzna nie radzi sobie z emigracyjnym stresem, co doprowadza do rozpadu jego małżeństwa. Po rozwodzie ląduje na ulicy bez środków do życia.
Trzy kolory: Czerwony
Dwudziestoletnia modelka Valentine Dussaut i Auguste Bruner, student prawa, mieszkają przy tej samej ulicy w Genewie. Codziennie mijają się, nie zwracając na siebie szczególnej uwagi. Narzeczony Valentine, Michel jest reżyserem i pracuje nad kolejnym filmem.
Trzy kolory: Niebieski
Julie (Juliette Binoche) traci w wypadku samochodowym męża i jedyną córkę. Pogrążona w rozpaczy młoda kobieta odrzuca wszystko, co ma związek z dotychczasowym życiem. Zostawia luksusowy dom na wsi i przenosi się do mieszkania w Paryżu, nie podając jednak nikomu nowego adresu.
Twarz anioła
Thomas Lang (Daniel Brühl) przygotowuje się do sfilmowania bestsellerowej książki autorstwa Simone Ford (Kate Beckinsale).
Twin Peaks. Ogniu krocz za mną
|  8 zł  na 48h | Po sukcesie serialu „Miasteczko Twin Peaks” David Lynch stworzył kinowy prequel, który opowiada o wydarzeniach prowadzących do zabójstwa Laury Palmer.
U
Ucieczka z kina "Wolność"
Jeden z najbardziej oryginalnych filmów okresu przełomu.
V
Vera Drake
Londyn, rok 1950. Vera Drake (Imelda Staunton) wiedzie spokojne życie z mężem Stanem (Phil Davis) i dorastającymi dziećmi (Daniel Mays, Alex Kelly). Nie są rodziną zamożną, ale szczęśliwą.
W
W ciemności
Wielki sukces polskiej kinematografii i jeden z najgłośniejszych polskich filmów ostatnich lat. Nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Oparta na prawdziwej historii opowieść o trudnych losach mieszkańców Lwowa podczas hitlerowskiej okupacji.
W firmie
Boston, USA. Potężna korporacja jest zmuszona do redukcji etatów. Wśród zwolnionych jest młody i dynamiczny Bobby Walker (Ben Affleck). Pozbawiony atrakcyjnej posady, musi odnaleźć się w nowej roli jako budowlaniec, rozpoczynając pracę u boku szwagra Jacka (Kevin Costner).
W otchłani czasu
Tipuana jest pięcioletnią dziewczynką, która przeżywa dziwne doświadczenie podczas żałoby po śmierci swojego ojca. To krótka opowieść rozgrywająca się poza miejscem w trudnej do zdefiniowania przyszłości. Reżyser pokazuje dziecko oraz dorosłą Tipuanę oraz jej alter ego.
W stronę morza
Ramon Sampedro, były marynarz, od 30 lat jest sparaliżowany i przykuty do łóżka. Jego jedynym obrazem świata jest morze widziane z okna sypialni. Morze przynosi mu wspomnienie wolności oraz wypadku, który odebrał mu szansę na szczęśliwe życie.
W tajemnicy
„W tajemnicy” to mroczny i gęsty od emocji dramat kostiumowy oparty na klasycznej powieści Emila Zoli „Teresa Raquin”.
W zielonym lesie
David od kilku miesięcy jest bezrobotny. Razem z partnerką wychowują córkę i spodziewają się drugiego dziecka. Kryzysowa sytuacja zmusza mężczyznę do powrotu w rodzinne strony. Tego dnia wszystko idzie nie tak...
Wanna
Trzech dorosłych braci próbuje zmieścić się do wanny, aby odtworzyć starą rodzinną fotografię. Kiedy byli mali razem brali kąpiel, po latach nie jest tak łatwo wpasować w tą małą przestrzeń.
Weiser
Dawidek to outsider, „obcy” i odrzucony przez grupę dzieciaków, buszujących wśród osmolonych kamieniczek. Często spadają na niego pięści rozzłoszczonych rówieśników. Pewnego dnia bierze go w obronę energiczna Elka. I od tego momentu są już nierozłączni.
Whiplash
| 9 zł  na 48h | Perkusista Andrew Neyman (Miles Teller), uczeń jednej z najlepszych szkół muzycznych w kraju, trafia do klasy wybitnego nauczyciela Terence'a Fletchera (J.K. Simmons).
Witajcie u mnie
Cierpiąca na zaburzenie osobowości borderline Alice Klieg (Kristen Wiig) od 11 lat nie wyłączyła telewizji. Mieszka samotnie w wynajętym mieszkaniu i jest fanką Oprah Winfrey. Pewnego dnia wygrywa na loterii 86 milionów dolarów.
Wkłucie
Film oparty na faktach. Mike Weiss jest zdolnym, lecz początkującym adwokatem, borykającym się z uzależnieniem od kokainy i problemami osobistymi. Wraz ze swoim przyjacielem Paulem Danzigerem prowadzi słabo prosperującą kancelarię prawną, zajmującą się odszkodowaniami medycznymi.
Wołyń
|  10 zł  na 72h | Film Wojtka Smarzowskiego. Lato 1943 roku. Zosia Głowacka (Michalina Łabacz) zakochana w ukraińskim chłopcu, dowiaduje się, że ojciec postanowił ją wydać za bogatego Polaka, wdowca z dwójką dzieci – Macieja Skibę.
Wtorek
Zwyczajny dzień z życia nastolatki Sali, która chodzi do szkoły w Stambule. Poznajemy jej codzienne rytuały, szkolnych znajomych, a także zachowania przypadkowo poznanych ludzi. Krótkometrażowy film „Wtorek” pokazuje, że nawet wolność ma swoje granice.
Wybraniec
To dramat obyczajowy, w którym motywem przewodnim jest poszukiwanie własnej tożsamości. Film na przykładzie współczesnych 20-,30-latków opowiada o tym, jak młodzi ludzie pochopnie i nierozważnie podejmują decyzje o małżeństwie i posiadaniu dzieci.
Wypisz, wymaluj... Miłość
Jack i Dina pracują w jednej szkole. Z pozoru wszystko ich dzieli. On jest wyluzowanym nauczycielem angielskiego i lekkoduchem, ona zamkniętą w sobie malarką. On zachwyca się możliwościami słów, dla niej największe znaczenie ma pobudzająca siła obrazu.
Wyspa
Druga wojna światowa. Barka, na której Anatolij (Piotr Mamonow) i jego starszy towarzysz Tichon (Yuriy Kuznetsov) przewożą węgiel, zostaje przechwycona przez niemiecki statek patrolowy. Anatolij błagając Niemców o litość, w akcie desperacji zabija swojego kompana.
Z
Z daleka
Armando (Alfredo Castro) jest bogatym mężczyzną, który zaprasza do swojego domu chłopców. Płaci im za możliwość oglądania ich ze ściśle określonej odległości. Pewnego dnia poznaje ulicznego rozrabiakę, Eldera (Luis Silva).
Z podniesionym czołem
Życie nastoletniego Malonyʼego (Rod Paradot) to nie bajka. Od momentu, gdy w wieku 6 lat został oddany przez matkę do domu dziecka, ciągle trafia przed sąd dla nieletnich, sprawiając mnóstwo kłopotów wychowawczych.
Za burtą
| 13 zł  na 48h | W 1989 roku czterej żeglarze wyruszają w rejs z Nowej Zelandii do Tongi. Gdy ogromna fala wywraca ich statek do góry dnem, żeglarze zmuszeni są do walki o życie na pełnym morzu. Mężczyźni dryfują przez 119 dni zanim trafią do brzegu wysp Great Barrier.
Zaćmienie
Vittoria (Monica Vitti), zrywa związek ze swoim kochankiem Riccardo (Francisco Rabal) w przekonaniu, że nie łączyło ich autentyczne uczucie. Po rozstaniu udaje się na giełdę, gdzie spotyka się z matką. Kobieta spędza tam większość czasu, powiększając swój kapitał.
Zagubieni w słońcu
John (Josh Duhamel, seria „Transformers”) jest drobnym przestępcą, którego ścieżki krzyżują się w Teksasie z osieroconym nastolatkiem. Skąpani w słońcu razem ruszają w drogę pełną przygód i niebezpiecznych wyzwań, podczas której nieoczekiwanie nawiązują bliską więź.
Zagubiona autostrada
Saksofonista Fred Madison (Bill Pullman) jest sfrustrowany. Nie potrafi zaspokoić pragnień swojej żony, Renee (Patricia Arquette). Jest zazdrosny o jej seksualność, czuje się bezsilny.
Zagubiony czas
Film zainspirowany rzeczywistymi wydarzeniami, przedstawia niezwykłą historię miłości, która rozkwitła w 1944r. na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, pośród wszechobecnie panującego terroru.
Zazdrość i medycyna
Przedwojenna Krynica. Przemysłowiec Widmar podejrzewa swoją młodą żonę Rebekę, że zdradza go z doktorem Tamtenem. Nieprzytomnie zakochany w kobiecie, targany zazdrością stara się na wszelkie sposoby sprawdzić, czy jego podejrzenia są prawdziwe.
Zdjęcie
Nastoletni Adam (Maciej Łagodziński) odnajduje starą fotografię, na której jest jego matka. Kobieta w ciąży obejmuje obcego mężczyznę, przez co chłopak zaczyna się zastanawiać, czy jego ojciec (Andrzej Chyra) jest na pewno jego biologicznym rodzicem.
Ziemia obiecana
Kamień milowy w polskiej kinematografii. Koniec XIX wieku. Łódź, centrum rodzącego się polskiego włókiennictwa. Troje przyjaciół – Polak Karol Borowiecki, Niemiec Maks Baum i Żyd Moryc Welt – pragnie w Łodzi założyć fabrykę włókienniczą.
Złaknieni
Mina (Alba Rohrwwacher) i Jude (Adam Driver) poznają się w najgorszych z możliwych położeń w momencie, kiedy mężczyzna cierpi na zatrucie pokarmowe. Pomimo dziwnej sytuacji, rodzi się między nimi silna więź.
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Tomasz jest inteligentnym, kapryśnym i gwałtownym lekarzem około sześćdziesiątki, który podejrzewa u siebie nieuleczalną chorobę. Po wykonaniu serii testów jego obawy potwierdzają się.
Życie rodzinne
Wit – młody inżynier odciął się od korzeni i od lat nie widział się z rodziną. Wezwany depeszą o śmiertelnej chorobie ojca, jedzie do domu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.