Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%

Ostatnio dodane

POLECANE W TYM TYGODNIU

0-9
A
B
C
D
E
F
G
H
I
J
K
L
M
N
O
P
Q
R
S
T
U
V
W
X
Y
Z
0-9
1971
Nieznana afera dotycząca szpiegowania zwykłych Amerykanów przez ich własne służby specjalne. 8 marca 1971 r. ośmiu zwykłych obywateli włamało się do biura FBI na obrzeżach Filadelfii. Ukradli setki tajnych plików.
70 lat PWST
„Voyage, Voyage. 70 lat PWST w Krakowie” to film dokumentalny, który powstał z okazji jubileuszu 70- lecia krakowskiej PWST. Jak wyglądały kiedyś egzaminy wstępne? Dlaczego Mikołaj Grabowski został wówczas głęboko zraniony?
700 gramów życia
Dokument pokazujący walkę o przeżycie wcześniaków, których waga niekiedy jest mniejsza od tytułowych 700 gramów. Tu każda minuta się liczy, a obok nowoczesnego sprzętu równie ważna jest ludzka pasja i upór.
A
Agatha Christie kontra Hercules Poirot
„Zabójstwo Rogera Ackroyda” jest jedną z najbardziej znanych powieści Agathy Christie. Książka zdobyła rozgłos dzięki niespotykanej dotąd koncepcji mordercy ukrytego pod maską samego narratora.
Amerykański swing
„Amerykański swing” to film opowiadający o głośnym powstaniu i spektakularnym upadku osławionego sex klubu, Retreat Platos. To kultowe miejsce na Manhattanie funkcjonowało od 1977 roku do połowy lat 80.
Angela Merkel - niespodziewana kariera
Od 12 lat piastująca urząd kanclerza Niemiec – Angela Merkel – jest jedną z ciekawszych postaci na arenie międzynarodowej polityki. Jak wyglądała jej droga na szczyt? Ambitna studentka, konsekwentny polityk, charyzmatyczna przywódczyni, sprytny gracz – kim naprawdę jest Angela Merkel?
Angkor - starożytna metropolia
Ekscytująca podróż do jednego z największych starożytnych miejskich kompleksów – Angkor.
Antarktyda na bezdechu
Trzech nurków podejmuje wyzwanie zejścia pod wodę na Biegunie Południowym. Freediverzy postanawiają popływać razem z wielorybami i innymi ssakami. Wyruszają z domu na drugi koniec świata, aby poznać bliżej pingwiny i lwy morskie oraz odbyć najbardziej niebezpieczną przygodę ich życia.
Antarktyda: rok na lodzie
„Antarktyda – rok na lodzie” to fascynujący dokument, dzięki któremu będziecie mogli odkryć ten tajemniczy i niezwykle fascynujący kontynent.
Ara żółtoskrzydła wraca w tropiki
Jeden z pierwszych projektów na świecie, który miał na celu przywrócenie wymarłych ptaków do ich naturalnego środowiska. 85 lat temu w okolicach Palenque ostatni raz widziano na wolności papugę arę. Od tego czasu ten piękny ptak został uznany za gatunek endemicznie wytępiony.
Ava Gardner – pochwała lenistwa
Uwodzicielka i skandalistka. Ava Gardner, legenda Hollywood lat 50., która oprócz urody i talentu, miała również niezwykle cięty język i… słabość do alkoholu. Jak sama deklarowała, w życiu najbardziej kochała lenistwo.
B
Bartoszewski. Droga
Jego życie było podróżą. Był politykiem, dziennikarzem, pisarzem, działaczem społecznym, historykiem. Także więźniem Auschwitz, żołnierzem AK, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, ministrem, senatorem, sekretarzem stanu. Władysław Bartoszewski, dla wielu był autorytetem i wzorem.
Bertrand Piccard - słoneczny lot
Portret naukowca i podróżnika Bertranda Piccarda, który odbył pierwszy udany lot dookoła świata samolotem napędzanym energią słoneczną Solar Impulse.
Bielizna ma znaczenie
Bielizna jako fetysz i znak prestiżu w różnych kulturach. Od wyrafinowanej Francji do tajnych salonów dla kobiet w Arabii Saudyjskiej. Kobiety na całym świecie nie wahają się przed wydawaniem małej fortuny na nową bieliznę.
Burze słoneczne. Co nam grozi?
Czym jest niezwykle spektakularne, ale i też potencjalnie niebezpieczne zjawisko zwane „burzą słoneczną”? Jak oddziałuje na nasze życie?
C
Chaplin i Keaton – pojedynek królów komedii
Dwóch wybitnych komików w błyskotliwym dokumencie „Chaplin i Keaton – pojedynek królów komedii”. W latach 20. XX wieku byli postrzegani jako najwięksi rywale, choć tak naprawdę darzyli się szacunkiem i wzajemnym podziwem.
Che Guevara, czyli jak trafić na T-shirt
Che Guevara – twarz rewolucji kubańskiej, człowiek, którego jedni kochają, inni zaś nienawidzą. Jak rodził się jeden z najbardziej dyskusyjnych symboli XX wieku?
Chris Hadfield - astronauta z Youtubeʼa
Loty w kosmos to marzenie milionów ludzi – dla większości niestety wciąż nieosiągalne. Jest jednak garstka osób, którym ten sen się ziścił i stał się ich sposobem na życie.
Ciemność w Tatrach
Obejrzyj film o ciemności w Tatrach i zobacz je w świetle księżyca. Odwiedzimy w nim jedną z ostatnich góralek, która żyje bez elektryczności i zajrzymy do Jaskini Wodnej pod Halą Pisaną.
Cień nazistowskiego złota
Historia poszukiwań skarbów III Rzeszy w Polsce od roku 1945. Czy wiemy, co skrywa góra Sobiesz, która rozpaliła wyobraźnię polityków, służb specjalnych, dziennikarzy i mafiosów?
Co nauka wie o śnie
Sen – jak wpływa na nasz organizm? Naukowa podróż w głąb ludzkiego mózgu. Przez dziesiątki lat sen uważany był przez środowisko naukowców jedynie jako coś w rodzaju „ładowania baterii”.
Coppola. Filmowa saga
Historia słynnej rodziny muzyków i filmowców. Ród Coppola wywodzi się od Agostina Coppoli, biednego imigranta z zubożałej wioski w południowych Włoszech.
Cud historii
Film dokumentalny „Cud historii” w reżyserii Katarzyny Kolendy-Zaleskiej przypomina okoliczności wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku. Pokazuje tło społeczne i historyczne tego wydarzenia oraz zmiany, jakie nastąpiły w naszym kraju przez ostatnie 10 lat.
Cyberzłudzenia
Jak współczesna technologia wpływa na życie ludzi oraz ich wzajemne relacje? Dokumentalna podróż przez różne odcienie uzależnienia od Internetu. Cyfrowy pejzaż dzisiejszego społeczeństwa.
Cyfrowy detoks. 90 dni bez internetu
Idea „cyfrowego detoksu” zrodziła się w Dolinie Krzemowej, wśród tych, którzy uzależniają się najbardziej – twórców Google’a, Facebooka i Twittera. Dokument o pomyśle na odbudowę normalnych stosunków międzyludzkich, które skutecznie niszczy komputer i sieć.
Czarnobyl – wstęp wzbroniony
O tym miejscu słyszeli wszyscy: Czarnobyl. Miasto, w pobliżu którego doszło do największej katastrofy atomowej w historii ludzkości. Z obszarem tym związanych jest wiele legend i mitów. A jak wygląda naprawdę?
Czarnobyl 30 lat później
W kwietniu 2016 roku upływa 30 lat od czasu największej w historii katastrofy w energetyce nuklearnej, która miała miejsce w Czarnobylu w 1986 roku.
Ostatni dzwonekOstatni dzwonek
Do Pt 03.11.
Czarny dandyzm
Ekstrawagancka elegancja symbolem niezależności i emancypacji – czarnoskórzy eleganci dnia codziennego. Dokument Ariel Wizman pokazuje historię męskiego szyku, który jest niezależny od koloru skóry.
Czemu śmiejemy się z Francuzów?
Co o Francuzach myślą Amerykanie i Brytyjczycy? Ciekawy obraz tego, dlaczego anglojęzyczne państwa śmieją się z kraju nad Sekwaną. Francuzi są obiektem żartów całego świata, a w szczególności Brytyjczyków i Amerykanów.
Człowiek
Kim jest człowiek? Jakie są jego ciemne strony? Czy istnieją jakieś szlachetne cechy uniwersalne dla całego gatunku? Odpowiedzi na te pytania szuka słynny fotograf, dziennikarz i reporter Yann Arthus-Bertrand w swoim głośnym filmie „Człowiek”.
Człowiek - historie
Najbardziej pamiętne sceny z filmu „Człowiek” w reżyserii Yanna Arthusa-Bertranda. Wspomnienie najwznioślejszych i najstraszniejszych sytuacji z życia bohaterów filmu.
Człowiek. Szkice do portretu Sokratesa Iwanowicza Starynkiewicza
Niezwykła historia prezydenta Warszawy Sokratesa Iwanowicza Starynkiewicza. Czym carski urzędnik zasłużył sobie na wdzięczność Polaków? Sokrates Iwanowicz Starynkiewicz to jedyny urzędnik z carskiego nadania w Warszawie, który doczekał się placu swojego imienia, a także pomnika.
Cztery życia Lidii Lwow
Niezwykła historia ponad dziewięćdziesięcioletniej Lidii Lwow przedstawia kobietę na różnych etapach jej życia – jako córkę żołnierza Armii Krajowej i więźniarki politycznej PRL, studentkę, matkę i babcię.
D
Dani Garcia zdekonstruowany
Dani Garcia to jeden z najlepszych szefów kuchni w Hiszpanii, jednak w 2014 roku jego życie zawodowe zawisło na włosku – restauracja, w której pracował została zamknięta. W ten sposób został szefem... bez kuchni. Widzowie poznają historię człowieka, który przekuwa porażkę w sukces!
David Lynch, żyć sztuką
Intymna podróż przez życie słynnego reżysera, od jego idyllicznego dzieciństwa w małym miasteczku America, po ciemne ulice Filadelfii.
Diagnoza - premiera serialu
Nie możesz się doczekać pierwszego odcinka? Mamy dla Was przedsmak serialu „Diagnoza”. Pokaz premierowy dla mediów odbędzie się w dniu 9.08.2017! My też tam będziemy!
Drancy 1943: uciec przed zagładą
Historia o tym, jak upór i solidarność w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa potrafią zdziałać cuda.
Droga na Mont Blanc
Mont Blanc to jeden z najsłynniejszych pomników przyrody na świecie, który wzbudza zachwyt nie tylko u zapalonych wielbicieli gór i miłośników wspinaczki.
Drugie oblicze Doliny Krzemowej
Kiedyś nazywani pogardliwie nerdami. Dziś stoją na czele największych firm świata. Młodzi, zdolni, kreatywni i niewinni? Jak wygląda ich praca w Dolinie Krzemowej? Zarządzają takimi firmami, jak Facebook, Google i Twitter.
Duje - wiatr halny
Wiatr halny – potężne zjawisko, widowiskowe i charakterystyczne dla Tatr. Wał chmur, który go zapowiada, niesie przesłanie oczywiste dla wszystkich, którzy w górach bywali lub mieszkają u ich podnóży. Będzie się działo.
Dwoje na K2
Dokument o wyprawie na K2 północnym filarem. Dla trójki z czwórki wspinaczy to ostatni ośmiotysięcznik do zdobycia Korony Himalajów. Czwarty z nich, Ralf zdobył już tę górę, na tej wyprawie wspiera swoją żonę. Dla Gerlinde, Maxuta i Vassilego to pierwsza wyprawa na K2.
Dzieci sawanny
Przyroda opiera się na systematycznych cyklach. Na przykładzie zwierzęcych rodzin, które muszą ochronić swe potomstwo, wychować je i wprowadzić w samodzielną dorosłość, widzowie Planete+ poznają bliżej jeden z nich. Dokument pokazuje cykl narodzin, życia i śmierci na sawannie.
Dziennik Sierakowiaka
Życie w getcie ukazane z perspektywy 16-letniego chłopca. Porywająca historia życia Dawida Sierakowiaka. Dawid Sierakowiak w chwili utworzenia przez Niemców Litzmannstadt Ghetto miał 16 lat.
Dzięki niemu żyjemy - Wilm Hosenfeld
Film przedstawia postać Wilma Hosenfelda, niemieckiego oficera, między innymi administratora obozu dla jeńców wojennych w Pabianicach w pierwszych tygodniach okupacji, który w Warszawie w 1944 roku uratował życie pianiście Władysławowi Szpilmanowi.
E
Ella Fitzgerald - głos czysty jak łza
Wciągający dokumentalny portret jednej z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w historii, nazywanej „pierwszą damą piosenki” – Elli Fitzgerald.
Empatia - inteligencja ludzkiego serca
Zauważalna już u małych dzieci, odróżniająca ludzi od zwierząt i stanowiąca istotę społeczeństwa – empatia, umiejętność, bez której nie mógłby istnieć świat. Czy da się ją naukowo zbadać i opisać?
Epitafia katyńskie
''Epitafia katyńskie'' to cykl kilkudziesięciu poruszających miniatur filmowych, poświęconych zamordowanym przez NKWD w 1940 roku polskim oficerom oraz ich rodzinom.
Ergaj - z Tatr w góry wysokie
Bohaterem filmu jest „Ergaj”, czyli Ryszard Gajewski – polski himalaista, instruktor alpinizmu, przewodnik tatrzański i ratownik TOPR. Opowiada o swojej pasji, jaką jest górska wspinaczka. Wspomina też najbardziej spektakularne i niebezpieczne wyprawy, w których brał udział.
Erotyczne przygody Anais Nin
Kobieca erotyka przedstawiona w niezwykły sposób. Opowieść o życiu i twórczości pisarki Anais Nin – kochanki Henry’ego Millera. Fascynujący, obfity w pikantne szczegóły dokument przedstawia historię niezwykłej pisarki – Anais Nin.
Europa w 8 bitach
Nowe brzmienia i innowacyjny styl muzyczny, czyli undergroundowa europejska scena muzyczna. „Europa w 8 bitach” to film dokumentalny, który odkrywa przed widzami zakamarki świata muzyki techno, w którym twórcy komponują muzykę z wykorzystaniem automatów do gier z lat 80.
Ewa Braun - kobieta Hitlera
Psychologiczny, dokumentalny portret kobiety, która weszła do historii bocznymi drzwiami, ale zagościła w niej na dobre. Kim naprawdę była Eva Braun? Naiwną dziewczyną zniewoloną przez psychopatycznego dyktatora?
F
Fenomen Billie Holiday
Przenikliwy portret wybitnej wokalistki jazzowej z okazji setnej rocznicy jej urodzin. W tle zaś podróż po niekoniecznie różowej rzeczywistości Ameryki XX wieku. Wielka osobowość, wybitna artystka, ale także ofiara niezliczonych rodzinnych koszmarów, alkoholu, narkotyków i rasizmu.
Frances Atkins: smaki Yorkshire
Fascynująca podróż przez kulisy pracy jednej z najlepszych brytyjskich szefowych kuchni – Frances Atkins. Frances Atkins jest jedną z sześciu brytyjskich szefowych kuchni, których restauracja zdobyła prestiżową gwiazdkę Michelin.
Francuz, który zaprojektował Amerykę
Dokument opowiadający o Raymondzie Loewym, jednym z najważniejszych projektantów w XX wieku, nazywanym ojcem współczesnego designu. Zaprojektował wnętrze Air Force One i stworzył charakterystyczną paczkę papierosów Lucky Strike.
G
Gareth Thomas: coming out rugbysty
Czy brutalny świat rugby jest gotowy na przyjęcie do swojej społeczności geja? Znany z twardej gry Gareth „Alfie” Thomas zszokował świat informacją o swoim comingu oucie. Od tego momentu w jego życiu wszystko się zmieniło.
Gdzie jest grobowiec Czyngis-chana?
Jedna z największych tajemnic współczesnej archeologii – miejsce pochówku mongolskiego władcy Czyngis-Chana. Czy po wielu próbach odnalezienia grobowca, ta ostatnia zakończy się sukcesem?
Generał Wojciech Jaruzelski
Unikalny materiał o Wojciechu Jaruzelskim, najbardziej kontrowersyjnej postaci powojennej Polski. O faktach z jego życia opowie on sam, rodzina oraz osoby znające go osobiście.
Georges Simenon - geniusz kryminału
Wnikliwy obraz życia jednego z największych twórców literatury XX wieku – Georgesa Simenona. W historii zapisał się jako libertyn, cynik oraz wielki filozof.
Gleason
| 13 zł  na 48h | W wieku 34 lat, Steve Gleason – była gwiazda amerykańskiej ligi NFL i drużyny New Orlean Saints – dowiaduje się, że jest chory na stwardnienie zanikowe boczne – postępującą i śmiertelną chorobę neurologiczną.
Globalna ekonomia – droga donikąd?
Historia największego jak dotąd kryzysu ekonomicznego, czyli 2008 rok w najdrobniejszych szczegółach. Twórcy dokumentu „Globalna ekonomia – droga donikąd?
Gniew morza
Fascynująca opowieść o niezrównanym i jednym z najpiękniejszych naturalnych zjawisk – sztormach. Sztormy to jeden z najwspanialszych spektakli natury, ale także najbardziej niebezpieczny aspekt morskiego żywiołu. Jak pokazać to, co z założenia jest nieuchwytne?
Gorzka prawda o cukrze
Cukier – dla wielu nieodłączny element napojów, deserów, a nawet wytrawnych potraw… Jakie tajemnice skrywa ten składnik? Czy zagraża zdrowiu ludzi?
Grey zdemaskowany. O czytelniczym fenomenie
Dogłębne studium na temat źródeł niezwykłej popularności trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Bestsellerowa powieść dla dorosłych sprzedała się na świecie w większym nakładzie niż „Kod Leonarda Da Vinci” i cała seria o Harrym Potterze.
H
Halny
Wiatr halny intrygował reżysera Jakuba Brzosko od zawsze. Żyjąc i pracując w Tatrach, wielokrotnie miał okazję przyglądać się jego niszczycielskiej sile. Wielowymiarowość tego niezwykłego zjawiska przyrodniczego została opowiedziana w filmie przez ludzi różnych profesji.
Hannah Arendt. Kondycja ludzka
Opowieść o jednej z najwybitniejszych filozofek i myślicielek XX wieku. Kobieta, która dotarła do źródeł zła – Hannah Arendt. Wciągający dokument o życiu jednej z najbardziej kontrowersyjnych badaczek XX wieku – niemieckiej żydówki – Hannah Arendt.
Historia obelisku z paryskiego Placu Zgody
Od wieków budowle Starożytnego Egiptu fascynują miliony turystów, historyków oraz archeologów. Wznoszone na cześć bogów i faraonów świątynie, piramidy i obeliski w swej bogatej historii przeżyły niejedną podróż między kontynentami. Egipt, 1300 rok p.n.e.
Hiszpańska wojna domowa oczami świadka
Wgląd w historię hiszpańskiej wojny domowej. Historia konfliktu ukazana z perspektywy dwóch francuskich dziennikarzy. Październik 1938 roku, wojna domowa w Hiszpanii dobiega końca.
I
Idealiści kontra ISIS
Kim jest współczesny najemnik? Czy chodzi mu tylko o pieniądze? A może również o idee? Spojrzenie na współczesne konflikty zbrojne… Dokument „Idealiści kontra ISIS” w reżyserii Gregoire Deniau to opowieść o ludziach, którzy sprzedają swoje militarne usługi do obcych państw.
J
Jak uratować rodzinę?
Czy możliwe jest nadmierne wychowywanie dzieci? Interesujące spojrzenie na zależności między współczesnymi rodzicami, a ich dziećmi. Trzy pochodzące z Australii, niezwykle zapracowane rodziny i jeden nowoczesny pedagog.
James Stewart i Robert Mitchum: Dwa oblicza Ameryki
Dwie ważne postacie w historii hollywoodzkiego kina. Dwa kompletnie różne charaktery, które współtworzyły amerykański sen i karmiły fantazje fanów. James Stewart ze swoją prostolinijnością, nienaganną, pewną sylwetką, symbolizował sukces i kogoś, kim każdy chce być.
Janis: Little Girl Blue
  „Janis” to szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie.
Jesień w Tatrach
W górach już prawdziwa jesień i wielkimi krokami zbliża się zima. W drugiej połowie września wysoko w Tatrach spadł pierwszy śnieg, później dmuchnął pierwszy halny.
Jest tam kto?
Ludzkość od tysięcy lat zadaje sobie pytanie, czy życie na Ziemi jest jedynym w kosmosie. Czy może wręcz przeciwnie, tętni wszędzie we wszechświecie i jest czymś normalnym?
K
Kanibale z tratwy Meduzy
Tratwa Meduzy – jeden z najsłynniejszych obrazów Theodore’a Gericaulta. Jaką historię przedstawia i jakie skrywa tajemnice? Naukowe śledztwo w sprawie wydarzeń sprzed ponad 200 lat.
Kobiety na wojnie
Film dokumentalny „Kobiety na wojnie” w reżyserii Hugues Nancy i Fabien Beziat przedstawia najbardziej nieoczywiste oblicze emigracji. Ogólnoświatowa katastrofa stała się problemem wyzwolenia kobiet.
Kobiety, które płacą za miłość
Jakie kobiety korzystają z męskich usług seksualnych? Samotne, nimfomanki czy te wyemancypowane? Kim są chłopcy i mężczyźni, którzy oferują seks za pieniądze? Dokument o tym, jak pewien wstydliwy fenomen staje się przemysłem.
Kocham Polskę
Film jest spojrzeniem na fenomen, jakim było reaktywowanie we współczesnej Polsce przedwojennej organizacji narodowo-katolickiej Młodzież Wszechpolska.
Kolosy. CLOV – pływająca platforma wydobywcza
Jak powstają największe na świecie konstrukcje? Jak są przewożone i montowane? Z jakimi problemami mierzą się ludzie je budujący? Kolosy to pierwszy dokument w pełni poświęcony ogromnym konstrukcjom oraz wyzwaniom, z jakimi każdego dnia mierzą się ich twórcy.
Kolosy. Haliade, morska turbina wiatrowa
Jak powstają największe na świecie konstrukcje? Jak są przewożone i montowane? Z jakimi problemami mierzą się ludzie je budujący? Kolosy to pierwszy dokument w pełni poświęcony ogromnym konstrukcjom oraz wyzwaniom z jakimi każdego dnia mierzą się ich twórcy.
Komary atakują
Komary – zmora letnich wieczorów. Jakie zagrożenia niosą dla zdrowia człowieka? Co wpływa na ich rozprzestrzenianie się? Malaria, gorączka denga czy wirus Zika – to tylko kilka z przykładów infekcji, których nosicielami są komary.
Konkurs
Prawdziwa medialna uczta i ogromny prestiż. Opowieść o zorganizowaniu w jeden z najbardziej prestiżowych konkursów – Najlepszego Rzemieślnika Francji w dziedzinie gastronomii i cukiernictwa. Film dokumentalny „Konkurs” to wyraz wielkiego uznania dla zawodu kucharza.
Korespondentki II wojny światowej
Jak II wojna światowa wpłynęła na zawodową emancypację kobiet? Fascynująca opowieść o tym, jak kształtowały się prawa, które dziś wydają się oczywistością.
Korona Ziemi
„Ten, kto nie próbował zdobyć Mount Everestu, nie może poszczycić się nawet klęską” – powiedział kiedyś jeden z największych himalaistów w historii – Reinhold Messner.
Kosmiczna meteorologia
Czy pogoda w kosmosie mocno różni się od warunków atmosferycznych panujących na Ziemi? Jakie konsekwencje mogą przynieść kosmiczne burze i co wspólnego ma z tym technologia?
Kowboj
Film dokumentalny o westernie, przedstawiający historię gatunku - nie tylko najważniejszych filmów z dużego ekranu, ale również seriali. „Kowboj” przybliża narodziny najcudowniejszej legendy w Ameryce i pojawienie się kowboja na srebrnym ekranie.
Krew dla aliantów
Operacja w Normandii to nie tylko hektolitry przelanej żołnierskiej krwi, ale także tej zebranej w szczytnym celu. Historia największej w dziejach akcji krwiodawstwa, zorganizowanej w związku z lądowaniem aliantów w Normandii. Nieznane kulisy wielkiej wojny i równie wielkiego humanitaryzmu.
Krótka historia kasety wideo
Krótka historia kasety wideo na playerze, VHS Revolution na playerze, film dokumentalny o kasetach wideo na playerze, jak działały kasety wideo, dokument o wideo, NC+, Ale kino+ W latach 80. XX wieku VHS przyniosło powiew wolności od Stanów Zjednoczonych aż po ZSRR.
Krystyna Mazurówna idzie pod nóż
Jaka jest naprawdę Krystyna Mazurówna? Tancerka, dziennikarka i bizneswoman czy niepoprawna prowokatorka, która lubi wstrząsać opinią publiczną? Pokażemy nieemitowane dotąd materiały z pobytu Krystyny Mazurówny w klinice dr.Szczyta.Krystyna Mazurówna twierdzi, że w klinice dr.
Kto szyje nasze ubrania?
Kto szyje nasze ubrania? W jakich warunkach żyją ci ludzie? Nowojorska projektantka wyrusza do Indii, by dokładnie prześledzić proces produkcji ubrań z jej kolekcji. Większość projektantów nie ma pojęcia o tym, w jaki sposób ich wizje zmieniają się w gotowy produkt.
Kuba Rozpruwacz i jego ofiary
W 1888 roku Londyn był największym miastem na świecie. To właśnie tam pojawiła się postać seryjnego mordercy, którego okrutne zbrodnie wstrząsnęły mieszkańcami Anglii.
L
L’Aiguille du midi – alpejska iglica
Mont-Blanc, nazywany dachem Europy, to jeden z najpiękniejszych terenów na świecie. Jednak dostanie się na szczyt to prawdziwe wyzwanie. Na masyw co roku wspina się kilkadziesiąt tysięcy osób.
Lagos de los Polacos
Nurkowanie na wysokości 6 tys. metrów to sport wysoce ekstremalny. Dokument w reżyserii Dariusza Załuskiego opowiada o ekspedycji pięciu Polaków, którzy pobili rekord Guinnessa w nurkowaniu wysokogórskim.
Lana Turner – nietykalna
Uwielbiana przez tłumy piękność i jedna z największych gwiazd Złotej Ery Hollywood. Jakie tajemnice kryje jej skomplikowany życiorys? Lana Turner była gwiazdą lat 40. i 50., a także bohaterką niezliczonych skandali.
Le Corbusier
„Papież modernizmu”, „Picasso architektury”, geniusz, który bez dyplomu całkowicie zrewolucjonizował swoją dziedzinę. Charles-Édouard Jeanneret-Gris urodził się w 1887 roku w Szwajcarii. W 1917 roku przeniósł się do Paryża i tam przyjął pseudonim Le Corbusier.
Lista Variana Frya
Historia Variana Frya, pierwszego Amerykanina, który został uhonorowany zaszczytnym tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Młody amerykański dziennikarz, Varian Fry, w latach 40. XX w. na terenie republiki Vichy wybawił kilka tysięcy Żydów od czekającej na nich śmierci.
Lord Montagu - kręty żywot arystokraty
Życie Edwarda Montagu zmieniło angielską historię, ale bardzo niewiele osób wie, jaki był prawdziwy wpływ tej postaci na świat, w którym żyjemy.
Los nr 129912
Za numerem 129912 kryje się wzruszająca i budzącą podziw historia człowieka, który uratował życie wielu Żydom. Przez swoją dobroć trafił jednak do obozu w Oświęcimiu. Dokument przybliża sylwetkę pianisty – Jerzego Vogela.
M
Maciek Sieradzky - Jak nie zostałem sokistą
Był ulubieńcem widzów, bohaterem memów i jednym z faworytów "Project Runway". Mimo że mama widziała w nim pracownika kolei, wybrał inną drogę. I chociaż nie wygrał programu, dostał wielką szansę - własny butik w samym centrum Warszawy.
Maria Czubaszek idzie pod nóż
W programie "Maria Czubaszek idzie pod nóż" pokażemy nieemitowane dotąd materiały z pobytu Pani Marii Czubaszek w klinice Dr.Szczyta, którego znacie z programu "Sekrety chirurgii".
Marly - zapomniany pałac Ludwika XIV
Siedem kilometrów na północny zachód od Wersalu leży zapomniane Marly – pałac, w którym Ludwik XIV spędził ostatnie lata swojego życia.
Marszandzi Hitlera. Pakt z diabłem
Monachium, marzec 2011 roku. W mieszkaniu 80-letniego Corneliusa Gurlitta znaleziono 1406 arcydzieł.
Mirek Breguła - choroba uczuć
Ogromny talent. Wokalista, kompozytor i instrumentalista odbiera sobie życie pozostawiając po sobie nieujawniony do dziś list pożegnalny. Mirek Breguła, lider i współzałożyciel zespołu Universe odbiera sobie życie, wieszając się na klatce schodowej w chorzowskiej kamienicy.
Młodzi duchem
Film dokumentalny opowiadający o chórze seniorów z Massachusetts, USA, który ma niecodzienny repertuar. Starsi ludzie z pasją i radością odtwarzają utwory Jimiego Hendrixa, Coldplay, Sonic Youth i innych.
Moja bioniczna ręka
Co to znaczy być człowiekiem? Dokąd zmierza tak popularna ostatnio ideologia transhumanizmu? Jak wiele dzieli nas od stworzenia cyborga? Odpowiedzi na te nurtujące pytania szukają twórcy „Bionic Man”.
Moka Malo - korsarska wyprawa po kawę
Co łączyło XVIII-wiecznych korsarzy z uprawą kawy? Animowany dokument opowiadający o brawurowej wyprawie z 1708 roku. Historia dwóch statków, które wyruszyły do Afryki w celu zdobycia nowego skarbu - ziaren kawy.
Momot i Ziemak. Fotografowie z Tatr
Bohaterami filmu Bartka Solika są zakochani w Tatrach fotograficy. Stanisław Momot jest fotoreporterem, który pracował dla Centralnej Agencji Fotograficznej. Ryszard Ziemak robił tatrzańskie zdjęcia pejzażowe.
Morze Południowochińskie – krok od wojny
Tonące statki, uwięzieni marynarze, nielegalne połowy i akty wandalizmu… Czy właśnie tak wygląda prawdziwy obraz Morza Południowochińskiego?
Mosquito - drugie narodziny legendy
Jak z odnalezionego wraku zrobić wierną rekonstrukcję legendarnego brytyjskiego myśliwca. Dokument „Mosquito – drugie narodziny legendy” opowiada historię rekonstrukcji samolotu, który nie latał przeszło 50 lat.
Motyl na szczęście
Jarosław Wenta to informatyk w Tatrzańskim Parku Narodowym, ale przede wszystkim entomolog samouk i pasjonat wszelkich owadów. Co tydzień przemierza tatrzańskie szlaki z aparatem fotograficznym poszukując motyli nocnych i dziennych, poczwarek i gąsienic.
Mój biegun - kulisy powstawania filmu
Los potrafi często doświadczyć człowieka tak, że trudno się podnieść. Są jednak ludzie, którzy wobec największych przeciwności wydają się być niepokonani. Ich prawdziwą siłą jest to, że nigdy nie tracą nadziei.
Mój brat islamista
Pozbawiona oczywistości, skomplikowana opowieść o próbie zrozumienia zmiany osobowościowej bliskiej osoby. Co wpływa na to, że ludzie zmieniają się nie do poznania? Autor dokumentu, Rob Leech dokonuje próby zrozumienia zmiany światopoglądowej swojego przyrodniego brata – Richa.
Mundial. Zbędne stadiony, zmarnowane miliony
Organizowanie mistrzostw świata w piłce nożnej jest postrzegane jako duże wyróżnienie. Rozmach przygotowań i marnotrawienie pieniędzy przez gospodarzy piłkarskiego święta coraz częściej są  poddawane krytyce.
N
(Nie)krótka historia Stephena Hawkinga
„(Nie)krótka historia Stephena Hawkinga”, czyli fascynujący dokument o jednym z najbardziej znanych i cenionych naukowców współczesnych czasów. Hawking od blisko 50 lat cierpi na nieuleczalną chorobę.
Na ratunek rekinom
Każdego dnia na całym świecie poławianych jest około 10 000 rekinów. Teraz bardziej niż kiedykolwiek rekiny, w wodach krajów rozwiniętych, są zagrożone wyginięciem. Czy możliwe jest oswojenie ludzi z przerażającym obrazem rekina?
Najlepiej sprzedany film świata
Prowokujący dokument o świecie marketingu i reklamy. Reżyser telewizyjny postanawia nakręcić film w całości sfinansowany przez product placement. Reklama jest wszędzie. Patrzy na nas z ulicznych plakatów, przemawia z telewizora i wsącza się w każdy aspekt naszej egzystencji.
Nalot na Rouen. Wstęp do Hiroszimy
Dokument opowiadający o taktyce masowych nalotów bombowych, które zmieniły krajobrazy kontynentów i złamały psychikę niejednego narodu. 6 sierpnia 1945 r. bombowiec pilotowany przez Paula Tibbetsa opuścił pierwszą bombę atomową na Hiroszimę.
Napad stulecia. Historia dwóch złodziei
Anglia, 1963 rok. Piętnastu mężczyzn napada na pociąg i dokonuje jednego z najgłośniejszych rabunków XX wieku. Jak wyglądały przygotowania do tego słynnego skoku?
Napoleona sen o Ameryce
Napoleon Bonaparte – mąż stanu, wyśmienity wódz i strateg wojenny. Jakie miał plany? Co stanęło na drodze do ich realizacji? 18 czerwca 1815 roku, po przegranej bitwie pod Waterloo, Napoleon Bonaparte wraca do Paryża. Zawiedziony klęską wódz obmyśla jednak nowy plan na zwycięstwo.
Napromieniowana żywność – szkodliwa czy bezpieczna?
Jeśli myślisz, że radioaktywne jedzenie występuje tylko w Czarnobylu i Fukushimie, jesteś w błędzie. Dokument porusza temat kolejnej z niewidzialnych plag. Radiacyjne utrwalanie żywności to metoda opracowana przez amerykańskich wojskowych w 1950 roku.
NASA - blaski i cienie podboju Kosmosu
NASA to jedna z największych agencji kosmicznych na świecie, bez której dzisiejsza wiedza o kosmosie byłaby znacznie uboższa. W jaki sposób rozwijała się i jak wygląda praca w jej strukturach?
Nasze życie w sieci
Według raportu United Nations Broadband Commission w 2015 roku 4,2 mld ludzi nie będzie miało stałego dostępu do Internetu. Ta liczba stanowi aż 57% światowej populacji.
Nauczyciel
Wnikliwy portret kobiety, która poświęciła swoje życie polskiej edukacji. Krystyna Starczewska to legendarna dysydentka, założycielka KOR-u, pedagog i pomysłodawczyni społecznego szkolnictwa w Polsce.
No Ski, No Fun
Skialpinistyczne wyczyny Andrzeja Bargiela. Pełna pasji, humoru i wrażliwości opowieść o marzeniach realizowanych dzięki niezwykłemu zacięciu i zdrowemu dystansowi do siebie i życia.
Nurkując w Wielkiej Rafie Koralowej
Mistrzyni świata w swobodnym nurkowaniu – Marina Kazankowa – zaprasza do tęczowego świata Wielkiej Rafy Koralowej. To miejsce jest domem wielu różnorodnych gatunków fauny i flory. Kazankowa na ponad 7 minut wstrzyma oddech, by odkryć piękno dzikiej natury.
O
O Matko! Mamo to ja!
Katarzyna Bosacka jako ciężarówka? Tym razem nie chodzi o stylizację w programie „Wiem, co jem”, ale o prawdziwą ciążę! Kasia spodziewa się kolejnego dziecka i z tej okazji zaprezentuje się z zupełnie innej strony.
Obama z Bronksu
Życie Louisa Ortiza zmieniło się w 2008 roku, gdy zgolił brodę i uświadomił sobie, że wygląda jak prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama. Spojrzał w lustro i nie zobaczył siebie, bezrobotnego mężczyzny w średnim wieku.
Obsesja doskonałości
TVN Style od kilku sezonów nagrywa dokumenty w najdalszych zakątkach świata. Byliśmy już w Brazylii, Japonii i Indiach. Teraz przyszła pora na Koreę. W podróż po tym kraju zabierze widzów Marcin Prokop.Korea.
Ojcowie i synowie
Inspirująca opowieść o relacjach pomiędzy ojcami a synami, wspólnej pasji i aspekcie pokoleniowości w najstarszej na świecie straży górskiej.
Olimpia. Narodziny igrzysk
Co wiemy o starożytnych igrzyskach olimpijskich? Wraz z końcem starożytności igrzyska zostały zakazane, stadiony zniszczone, a tajemnice tego sportowego święta utracone. Czy istnieje zatem szansa na dotarcie do ich prawdziwego oblicza?
Orla Perć - Bezpieczeństwo. Przygotowanie. Sprzęt
Całość Orlej Perci oznakowana jest na czerwono, w trudniejszych miejscach wyposażona jest w ciągi stałych stalowych ułatwień, takich jak łańcuchy, klamry i drabinki.
Oskar Kolberg - życie i pasja
Jakie znaczenie dla nas dzisiaj ma praca XIX-wiecznego zapalonego etnografa, który zapisywał ginącą już wtedy polską kulturę ludową? To właśnie dzięki niemu zachowaliśmy od zapomnienia unikatowy fragment naszej historii i tożsamości.
Ostatni dziewiczy szczyt Antarktydy
Przepięknie zrealizowany dokument opowiadający o spełnieniu się wieloletniego marzenia trzech wspinaczy, czyli o wejściu na niezdobytą grań szczytu Ulvetanna, jedną z trudniejszych technicznie tras świata.
Ostatnie tygrysy z Sumatry
Opowieść o tym, jak ambitny program ochrony tygrysa sumatrzańskiego przywraca te zagrożone wyginięciem zwierzęta naturze. Indonezyjska Sumatra została dotknięta falą makabrycznych ataków – w ciągu trzech miesięcy życie straciło już ośmioro ludzi.
P
Pabianice - Skokie, historia przetrwania
Skokie to małe amerykańskie miasteczko, po II wojnie światowej zamieszkałe w większości przez Żydów polskiego pochodzenia, szukających spokoju i bezpieczeństwa po wojennych traumach. Jaka jest historia mieszkających w nim ludzi?
Paco de Lucia: bóg gitary
Paco de Lucia – hiszpański wirtuoz gitary i jego muzyczne korzenie. Francisco Sánchez Gómez występował pod pseudonimem Paco de Lucia, by oddać cześć swojej matce – Lucíi Gómez.
Panie do towarzystwa
W naszej kulturze nazywamy je „galeriankami”, w anglojęzycznej – „sugar babies”. Za towarzyszenie bogatym mężczyznom otrzymują od nich pieniądze, drogie ubrania, wspólne zagraniczne wakacje i kolacje w ekskluzywnych restauracjach.
Panowie do towarzystwa
Mężczyźni oferujący za pieniądze swoje towarzystwo, seks oraz jak twierdzą miłość. Nie postrzegają siebie jako żigolaków. Kim zatem są? Mówią o sobie „escort boys”.
Penguin Island. Ptasi raj
Film dokumentalny zabiera widzów w podróż na malutką wyspę, zamieszkałą tylko przez pingwiny małe i pelikany. U wybrzeża Australii leży mała, licząca 12 hektarów wapienna wyspa, która urzeka wyjątkowością i bogactwem występującej fauny.
Pielgrzymka za Euro
Film opowiada historię trzech byłych polskich górników. Dwóch z nich pochodzi z Górnego Śląska - regionu, który po transformacji ustrojowej przeżywa kryzys - kopalnie i huty bankrutują, ludzie - masowo zwalniani z pracy - emigrują do pracy za granicę.
Pierwsza liga striptizu
Starość w zestawieniu z seksualnością to w naszej kulturze temat tabu. Dokument „Pierwsza liga striptizu” porusza go ze smakiem, wyczuciem, ale też sporą dawką humoru.
Pięćdziesiąt twarzy seksu
Uczestnicy dokumentu „Pięćdziesiąt twarzy seksu” mówią o swoich życiowych wyborach i odkrywaniu swojej seksualności. Ich pierwsze doświadczenia, upodobania, fantazje – przestają być tajemnicą.
Podatkowa gra w chowanego
Jak zręcznie wykorzystywać kruczki prawne, aby nie wykazywać zysków, a w efekcie nie płacić podatków? Na przykładzie kilku bardzo znanych firm, twórcy dokumentu przybliżają sposoby, w jakich wielkie korporacje unikają należności wobec państwa.
Podniebni śmiałkowie
Opowieść o sporcie dla ludzi ze stalową psychiką i ogromną fantazją… Film „Podniebni śmiałkowie” to opowieść o ludziach, którzy dobrze wiedzą, co to strach, ale nie boją się ryzykować swoim życiem.
Podróż do źródeł czasu
Najnowsze spojrzenie na głęboką przestrzeń kosmiczną. Ostatnie odkrycia naukowców na temat natury Wszechświata, pochodzenia Drogi Mlecznej i innych galaktyk. Astronomowie rozpoczęli jeden z najbardziej dalekosiężnych projektów podejmowanych w celu zbadania kosmosu.
Porno-historia Mary Millington
Mary Millington – młoda, niezwykle piękna, uwielbiana przez wielu kobieta. Jedna z najsłynniejszych gwiazd brytyjskiego kina erotycznego lat 70. Kim była naprawdę? Jakie skrywała sekrety? I co doprowadziło ją do samobójstwa?
Poślubić przestępcę
Miłość nie zna granic. Doskonale rozumieją to Ci, którzy próbują budować poważne związki z osobami, które siedzą w więzieniu. Jak wygląda ich życie? Co sprawia, że decydują się poślubić przestępcę z karą dożywotniego pozbawienia wolności?
Pradawni Australijczycy
Dokument stanowi imponującą próbę rekonstrukcji liczącej ponad 50 tysięcy lat historii Australii i jej pierwotnych mieszkańców – Aborygenów.
Program Apollo - jak wyszkolić astronautę
Niezwykle skomplikowane i wymagające programy treningowe, liczne poświęcenia, ekstremalna dbałość o zdrowie i siłę fizyczną. Kim trzeba być i co trzeba przejść, aby zostać amerykańskim astronautą?
Przeciek z podatkowego raju
Historia Rudolfa Elmera, szwajcarskiego bankiera, który za pomocą portalu WikiLeaks nagłośnił nieprawidłowości swojej firmy w jednym z „rajów podatkowych” na Kajmanach. Jak Rudolf Elmer, niczym nie wyróżniający się pracownik banku, stał się znanym na całym świecie demaskatorem?
Przesądy we współczesnym świecie
W dobie licznych triumfów nauki i wysoko rozwiniętej cywilizacji przesądy mają się nadspodziewanie dobrze. Skąd się biorą i co mówią o nas samych? Gdy rozsypiesz sól wyrzucasz jej trochę za ramię na szczęście?
Punkt Krytyczny - Energia odNowa
Pierwszy, polski, pełnometrażowy film dokumentalny na temat zmian klimatu i nieuchronnej rewolucji energetycznej. Twórcy w jasny sposób pokazują, dlaczego klimat nagle się zmienia i przed jakimi wyzwaniami w związku z tym staje nasza cywilizacja.
R
Rita Hayworth – jak mężczyźni stworzyli boginię
Aktorka, którą pokochały miliony. Niezapomniana Rita Hayworth na zawsze zapisała się w historii kina swoimi licznymi występami u największych ówczesnych reżyserów.
Rose Valland na froncie sztuki
Rose Valland to jedna z najbardziej utytułowanych kobiet w historii Francji. Dzięki tej odważnej historyczce sztuki do jej ojczyzny wróciło kilkadziesiąt tysięcy dzieł zrabowanych przez nazistów.
S
Scorpions - 50 lat na scenie
Obciachowi, szczerzy i nierdzewni. Epicka historia powstania i trwania od półwiecza zespołu Scorpions. W pełni autoryzowany przez członków zespołu dokument opowiada o długiej karierze niemieckich legend rocka.
Scott - Amundsen: pojedynek na biegunie
W grudniu 1911 roku Robert Falcon Scott oraz Roald Amundsen wyruszyli w pełną emocji podróż, rywalizując w wyścigu do Bieguna Południowego. Jak przebiegała wyprawa? Scott i Amundsen przebyli tysiące kilometrów trasy, mierząc się z mrozem, wiatrem i ekstremalnymi warunkami.
Seks, władza i dyktatura
Fałszywy purytanizm Stalina, seksualna żarłoczność Mussoliniego, infantylizm Hitlera i seks-bulimia Mao. Szokująca opowieść o intymnym życiu tyranów. Twórcy dokumentu „Seks, władza i dyktatura” zabiorą widzów w niepoprawną podróż przez krainę seksualnych fantazji.
Seksoholicy
Uzależnienie od seksu dotyczy 5% aktywnej seksualnie populacji. Czym się objawia i w jaki sposób się je leczy? Reżyserka filmu oddaje głos bohaterom, którzy są więźniami tego nałogu. Samuel, Mark, Elodie, Max i Samir to pięcioro zwykłych Francuzów na różnych etapach choroby.
Skok z czterdziestu kilometrów
Czego można dokonać w 14 minut?
Skok z wieży
Na 10-metrowej wieży do nurkowania trzeba stanąć przed wyzwaniem. Strach kontra chęć podołania wyzwaniu. Jak wyglądamy, kiedy się wahamy przy podejmowaniu decyzji? W jaki sposób pokonujemy własny strach?
Strateg
Znane osobistości z Polski i ze świata kreślą portret uznawanego politologa i analityka – Profesora Zbigniewa Brzezińskiego w dokumencie Katarzyny Kolendy-Zaleskiej pod tytułem "Strateg". Dokument opowiada o trudnych politycznych wyborach, które miały wpływ na losy historii.
Strauss-Kahn - polityk i prostytutki
Winny? Niewinny? Wrobiony? Jaka jest prawdziwa historia byłego ministra finansów Francji oraz szefa Międzynarodowego Funduszu Walutowego? „Sex Scandal” takim przydomkiem ochrzciły wpływowego francuskiego polityka media na całym świecie.
Supernowoczesny Airbus A350
Nowa konstrukcja europejska – supernowoczesny samolot pasażerski A350. Po 10 latach testów wchodzi do produkcji. Dokumentalny portret nowoczesnej maszyny. Airbus A350. Cichszy i wygodniejszy niż jakikolwiek samolot wyprodukowany do tej pory.
Szalone Tokio
Tokio – miasto neonów, gier, karaoke i hoteli miłości. Supernowoczesnych pociągów i słynnego metra. To wielomilionowa metropolia, która może przygnieść, ale i zachwycić.
Szkockie korzenie Ku Klux Klanu
Jaką rolę w tworzeniu Ku Klux Klanu odegrali… Szkoci? Historyczne śledztwo, które odsłania nieznane dotąd zależności i powiązania. Szkocki historyk Neil Oliver postanowił zbadać mroczny rozdział historii swego kraju.
Śmierć przyczajona w głębinach
Ile tysięcy ton broni chemicznej leży na dnie oceanów? Jak długo pojemniki z bronią wytrzymają korozję wywołaną morską wodą? Jak bolesna jest śmierć od substancji uwolnionych ze skorodowanych pojemników?
Śniadanie w chmurach
Śniadanie w chmurach – jeden z najbardziej znanych obrazów Nowego Jorku. Jak powstało zdjęcie, które szturmem weszło do świata popkultury? 20 września 1932 roku jedenastu pracowników jadło lunch na belce 69. piętra budowanego przez nich wieżowca.
Śpiew Syreny
Film opowiada historię życia niezwykłej postaci – Krystyny Krahelskiej, poetki, kompozytorki, etnografki, autorki pieśni „Hej chłopcy, bagnet na broń!”, ale przede wszystkim nieśmiertelnego symbolu Warszawy – nadwiślańskiej Syrenki.
Świat bez satelitów
Niezwykły eksperyment, symulacja wyjątkowo groźnego zdarzenia… Co stałoby się, gdyby w jednym momencie uległy awarii wszystkie satelity? Satelity stały się integralną częścią naszego codziennego życia i ogólnoświatowej gospodarki.
T
Tahiti - góra na oceanie
Zapierające dech w piersiach krajobrazy i rafa koralowa przyciągają na Tahiti miliony turystów. Jak wygląda ten raj w oczach miejscowej grupy ratowniczej?
Tarzan. Czlowiek-legenda
Tarzan urodził się w 1912 roku w amerykańskiej gazecie, napisanej przez Edgara Rice Burrougha. Młody pisarz nie zdawał sobie sprawy, że właśnie stworzył jedną z głównych postaci XX wieku. Ten kluczowy bohater kultury popularnej, stał się hitowym mitem.
Ten wspaniały Belmondo
Niesforny, zawadiacki, obdarzony urzekającym, szelmowskim uśmiechem. Jean-Paul Belmondo był jedną z największych gwiazd francuskiego kina powojennego i skutecznie przełamywał stereotyp hollywoodzkiego amanta.
Thomas Telford - genialny budowniczy
Ponad 250 lat temu w Szkocji urodził się człowiek, który wprowadził Wielką Brytanię na ścieżkę nowoczesnej inżynierii. To właśnie jemu i jego dziełom poświęcony jest ten film. Thomas Telford urodził się w 1757 roku w Szkocji. Były to czasy, kiedy inżynieria dopiero raczkowała.
Truffaut – Godard. Koniec przyjaźni
François Truffaut i Jean-Luc Godard – najwięksi artyści i myśliciele francuskiej Nowej Fali znowu razem. Historia wielkiej przyjaźni i równie wielkiej nienawiści między wybitnymi reżyserami. „Truffaut – Godard.
Trzeba uderzać we właściwe klawisze
Niezwykły portret światowej sławy jazzmana, pianisty i kompozytora – człowieka, który występuje w najsłynniejszych klubach i salach koncertowych świata, niezmiennie od blisko pięćdziesięciu lat. Dokument daje możliwość bliższego poznania wielkiej gwiazdy jazzu – Adama Makowicza.
Trzy rozmowy o życiu
Trudna i bolesna rozmowa matki i córki. Matka – lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka – agnostyczka, której dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Choć jej matka kocha swoje wnuki, nie akceptuje tej metody.
Twórcy horrorów: Kompleks Frankensteina
Jak tworzono efekty specjalne do kultowej serii „Gwiezdne wojny”? Jak przebiegał proces budowania klaustrofobicznego świata w filmie „Coś”? Jak powstała „Godzilla”?
U
Uczciwy oszust
James Randi, słynny iluzjonista i jego wieloletnia misja w obnażaniu oszustw znanych „uzdrawiaczy” i innych hochsztaplerów, którzy żerowali na nadziei potrzebujących. O naprawdę pogmatwanej osobowości człowieka, który całe życie stwarza doskonałą iluzję.
Ustica 1980. Kto strącił włoski samolot?
Film dokumentalny porusza historię owianej tajemnicą katastrofy włoskiego samolotu pasażerskiego. Jaka była jej przyczyna? Kto doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku?
V
Verhoeven Versus Verhoeven
Historia holenderskiego reżysera i scenarzysty znanego z takich obrazów, jak „RoboCop", „Nagi instynkt" czy „Pamięć absolutna". Paul Verhoeven wraca do kina po 10 latach brawurowym filmem „Elle" (Złoty Glob dla najlepszego filmu zagranicznego).
Volta - relacja z premiery
Przekręt w wielkim rozmiarze  prosto od prawdziwego mistrza polskich komedii, który nie waha się grać vabank! „Volta” to nowa komedia Juliusza Machulskiego – i zarazem piąty film ze szczęśliwą dla reżysera literą V.
W
#WszystkoGra – kulisy powstawania filmu
Co działo się na planie filmy #WszystkoGra? Zobacz, jak od kulis wyglądała praca przy tej produkcji. Film opowiada o miłości, przyjaźni i radości życia. Zosia (Eliza Rycembel) próbuje zmienić świat za pomocą sztuki.
W milczeniu
Do tej pory stali z boku. Nie występowali przed kamerami. Nie brali udziału w publicznej dyskusji. To właśnie w głównej mierze im został poświęcony film dokumentalny znanej dziennikarki Ewy Ewart. Pokazuje oblicze katastrofy smoleńskiej oczami rodzin ofiar.
W pogoni za słońcem
Bezkresna pustynia, palące słońce, falująca nitka asfaltu ciągnąca się aż po horyzont… W takiej scenerii grupa polskich studentów postanowiła zrealizować swoje marzenia.
Wersal i jego goście
Wersal jest synonimem polityki i władzy. Kto bywał i bywa tam na przyjęciach? Od królów do Kennedyʼego, od dyktatorów do królowej Elżbiety. Doświadczanie pałacu i jego ogrodów oczami jego potężnych gospodarzy i zapraszanych przez nich gości stanowi istotę dokumentu.
Wesley Korir - od maratończyka do aktywisty
Historia niezwykłego człowieka, dla którego rodzinny kraj oraz jego społeczność są ważniejsze od własnego sukcesu. Człowieka, który poświęcił całego siebie w walce o lepsze jutro. Biegi długodystansowe pozwoliły Wesleyowi Koririemu na ucieczkę z ubogiej Kenii.
Wielcy, mali ludzie
Jak żyć gdy ma się tylko 116 cm wzrostu? Jak odnaleźć się w świecie „olbrzymów" ? „W małym ciele wielki duch” – tak mówią o Justynie Kozdryk przyjaciele. Jej sportowe osiągnięcia budzą respekt i podziw.
X
Xavier Dolan: niemożliwe nie istnieje
Dokumentalny portret Xaviera Dolana - aktora, reżysera i scenarzysty. Filmowiec, który zadebiutował na festiwalu w Cannes jako 20-latek, to jeden z największych talentów współczesnego kina. Zachwyca umiejętnością obserwacji ludzkich relacji oraz czerpaniem inspiracji z popkultury.
Z
Z historii szlaków tatrzańskich
Pierwszy z dwóch filmów powstałych w ramach projektu „Pozostań na szlaku”, poświęcony jest historii wytyczania i znakowania szlaków tatrzańskich. Druga część serii koncentrować się będzie w całości na skutkach schodzenia ze znakowanych szlaków.
Z miłości do Boga
Były pracownik IT Alan John Miller wierzy, że jest Jezusem. Wspólnie ze swoją partnerką Marią Magdaleną mieszka w australijskim Queensland. Jego wyznawcy przebywają tysiące mil, aby usłyszeć głoszone przez niego nauki.
Zabić Hitlera! Diabelne szczęście zbrodniarza
Dokumentalna opowieść o próbach zamachu na życie Adolfa Hitlera. W latach 1921-1944 doszło do 30 prób zlikwidowania dyktatora III Rzeszy. Zamachowcami byli arystokraci, politycy, oficerowie, związkowcy, robotnicy… Co ciekawe, z każdej napaści polityk wychodził obronną ręką.
Zagadka Wielkiego Menhira
Czym są kamienne menhiry? Kto je stworzył i czemu miały być poświęcone? Film dokumentalny zabierze nas w odkrywczą podróż wzdłuż wybrzeży Atlantyku.
Zaginiony statek Króla Słońce
Odkrywcza podróż w otchłań bezkresnych wód. Podróż do wraku okrętu Króla Słońce - Ludwika XIV. „Zaginiony statek Króla Słońce” to pełna przygód wyprawa nurkowa do wraku flagowego okrętu Ludwika XIV „La Lune”.
Zapaśniczka z Boliwii
Bohaterką filmu dokumentalnego jest Boliwijka – Carmen Rojas. Kobieta jest cholitą, czyli Indianką uprawiającą zapasy. Sport to jedna z niewielu rozrywek mieszkańców El Alto. Slamsy znajdują się w najwyżej położonej stolicy świata, czyli La Paz w Boliwii.
Zatoka Meksykańska - raport z zatrutego raju
Dokument porusza temat największego wycieku ropy naftowej w historii Stanów Zjednoczonych. Jakie szkody wyrządziła ta katastrofa? Czy jej skutki odczuwane są współcześnie?
Żegnaj, ostrygo?
50, 70, a czasami nawet 80% ostryg hodowanych we Francji, nigdy nie trafia na talerze konsumentów. Dlaczego tak się dzieje? W ciągu ostatnich lat drastycznie wzrósł wskaźnik śmiertelności wśród ostryg. To zmiana klimatu? A może nowy, nieznany wirus?
Życie bez tajemnic
W „Życiu bez tajemnic” zobaczysz szokujące sprawy, które nigdy nie powinny się wydarzyć, szczególnie, że dotykają dzieci. Rodzice, wybierając nianię wierzą, że jest kompetentna, a dziecko czuje się z nią bezpieczne. Zdarza się niestety inaczej.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.