Niestety, nie znaleźliśmy tego czego szukasz, ale może cię zainteresować

Ostatnio wyszukiwane

%%SINGLE_STEPS%%
Aby zobaczyć odcinek, przejdź do aplikacji.
18+

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

To wideo zawiera treści przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia, ponieważ mogą zawierać sceny drastyczne, wulgarne, czy pokazujące przemoc.

Mam powyżej 18 lat i chcę oglądać

Przekroczyłeś limit urządzeń przypisanych do konta

Aby korzystać z Player na tym urządzeniu, usuń tutaj jedno z urządzeń przypisanych do Twojego konta.

Materiał uruchomiony na innym urządzeniu

Ten materiał wideo jest obecnie uruchomiony na innym urządzeniu. Sprawdź inne urządzenia, na których możesz być zalogowany, czy wideo nie jest tam odtwarzane lub usuń urządzenia z listy Twoich Urządzeń tutaj.

Wystąpił błąd

W serwisie player.pl wystąpił nieoczekiwany błąd. Spróbuj ponownie.

Nadal nie działa? Sprawdź w Centrum Pomocy Player, co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Materiał nie jest dostępny dla Twojej przeglądarki

Materiały Video 360⁰ są wspierane przez określone przeglądarki, aby je oglądać skorzystaj z przeglądarki Google Chrome, Firefox lub Opera.

Wykup dostęp

To wideo jest dostępne tylko w płatnym pakiecie.

Jeśli go wykupiłeś, a mimo to wideo nie wyświetla się, upewnij się, że jesteś zalogowany.

Brakujące wtyczki

Aby poprawnie odtwarzać materiał wideo na player.pl, Twoja przeglądarka musi mieć zaktualizowane wtyczki. Przeprowadź test zgodności, który wskaże, jakie wtyczki wymagają aktualizacji i wesprze Cię w ich instalacji.

Wyświetlenie tego wideo w Twojej lokalizacji jest niemożliwe

Ze względu na ograniczenia licencyjne wybrany materiał możesz oglądać tylko na terenie Polski. Szczegóły dotyczące ograniczeń licencyjnych możesz znaleźć w Centrum Pomocy Player.

Widzisz ten komunikat, a jesteś na terenie Polski? Sprawdź tutaj, co możesz zrobić.

Urządzenie nie wspiera DRM

Wybrany materiał jest chroniony przed nieuczciwym pobieraniem treści, a to urządzenie nie wspiera tego zabezpieczenia.

Obejrzyj wideo w player.pl w przeglądarce internetowej lub innym urządzeniu.

Materiał nie działa płynnie?

Jego jakość może nie być dostosowana do możliwości Twojego Urządzenia.

Materiał, który chcesz obejrzeć, jest w bardzo wysokiej jakości, co powoduje, że zajmuje więcej pamięci Twojego urządzenia. Aby działał płynnie, możesz ręcznie zmienić jakość materiału w dolnej części odtwarzacza.

Kontynuuj oglądanie

Czy chcesz kontynuować oglądanie?

TakNie
Źródło: East News

Jeden z najsłynniejszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego. Sztandarowy obraz nurtu „kina moralnego niepokoju”. Filip Mosz (doskonała kreacja Jerzego Stuhra) pracuje jako zaopatrzeniowiec w zakładzie przemysłowym. Bohater i jego żona spodziewają się pierwszego dziecka. Mężczyzna postanawia kupić amatorską kamerę, aby filmować narodziny i rozwój córeczki. Wkrótce informacja o jego nowej pasji obiega zakład pracy. Zaskoczony Filip zostaje poproszony o nakręcenie filmu z okazji obchodów dwudziestopięciolecia istnienia przedsiębiorstwa. Mosz, dotąd cichy i spokojny, skoncentrowany na życiu rodzinnym, teraz stopniowo zaczyna dostrzegać mechanizmy i wynaturzenia systemu i rzeczywistości, która go otacza. Wkrótce zakłada Amatorski Klub Filmowy. Coraz bardziej zaniedbuje rodzinę. Po tym, jak jego film trafia do telewizji, Mosz przekonuje się o narzucanych artyście granicach twórczej wolności. Cena za uczciwość i potrzebę pokazywania prawdy okazuje się wysoka…

Kieślowski stworzył przenikliwy portret człowieka, który przechodzi głęboką metamorfozę. „Amator” to zarazem jeden z najwybitniejszych filmów odzwierciedlających ponurą rzeczywistość życia politycznego i społecznego w Polsce lat siedemdziesiątych. Reżyser stawia tu kluczowe pytania o odpowiedzialność artysty. Słynna scena z kierującym na siebie kamerę bohaterem na stałe zapisała się w historii kinematografii. Film otrzymał Nagrodę Specjalną w sekcji Nowe Kino na festiwalu w Berlinie oraz Złote Lwy dla najlepszego filmu i Brązowe Lwy Gdańskie za najlepszą rolę męską dla Jerzego Stuhra na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Tagi: kino moralnego niepokoju, film z Jerzym Stuhrem, Amator na playerze, film Krzysztofa Kieślowskiego, film z Małgorzatą Ząbkowską, film z Ewą Pokasą, polskie kino na playerze
Obsada: Jerzy Stuhr, Małgorzata Ząbkowska, Ewa Pokas, Stefan Czyżewski, Jerzy Nowak
Dostępny od:
11.12.2015
Długość
108 minut
Scenarzysta:
Krzysztof Kieślowski
Reżyseria:
Krzysztof Kieślowski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.