Z miłości do samochodów

sezon 2 odcinek 6

Z miłości do samochodów 2

Będący w ciągłej eksploatacji Ford Transit Mk1 z 1970 roku zaskoczy poprzedniego właściciela - nie spodziewa się on, że podczas remontu na jaw wyjdzie aż tak zły stan wozu. Ant i Phil postanowią na dobre zrekonstruować ten rzadki model z silnikiem Diesla Perkinsa - nie obejdzie się bez piaskowania, malowania na oryginalny biały kolor i walki z wszechobecną rdzą.

For the Love of Cars - opis programu

Jest coś magicznego w spotkaniach z autami, które kochaliśmy. Samochody to nie tylko metalowe części, poskręcane na śruby –  auta, to świadkowie naszej wspólnej przeszłości. Każdy z nich zasługuje na wyjątkową historię do opowiedzenia. Z miłości do samochodów należy coś z tym zrobić.

Phil Glenister i projektant samochodów Ant Anstead zdobywają stare i niezwykle rzadkie egzemplarze samochodów, aby je wyremontować i przywrócić im dawny blask. Zaniedbane auta znajdują w stodołach lub garażach, a następnie Ant poddaje je całkowitej metamorfozie. W tej serii czeka ich najtrudniejsze wyzwanie w karierze: renowacja wspaniałego Astona Martina! Przed nimi również tajna misja przejęcia kultowego samochodu policyjnego Rover SD1.

Do warsztatu wjadą także: klasyk lat 80. Volkswagen Golf GTI, Fiat 500, Saab 96, Ford Transit i Volkswagen Garbus z 1958 roku. Następnie odnowione maszyny trafią na aukcję, gdzie okaże się, czy gra była warta świeczki.

For the Love of Cars - gdzie obejrzeć?

Odcinki programu zobaczysz na platformie VOD player.pl.