Z miłości do samochodów

sezon 2 odcinek 3

Z miłości do samochodów 2

Ant zajmie się Volkswagenem Golfem GTI pierwszej generacji - auto z rocznika 1980 zostanie poddane kompleksowej renowacji, polakierowane i przygotowane do rajdów. Pojawią się w nim: klatka bezpieczeństwa, hydrauliczny hamulec ręczny, kubełkowe fotele z wielopunktowymi pasami, zmodyfikowane zawieszenie i wspomaganie kierownicy. Pracy nie wymaga silnik naprawiony przez poprzedniego właściciela, który z powodu problemów ze zdrowiem musi porzucić projekt.

For the Love of Cars - opis programu

Jest coś magicznego w spotkaniach z autami, które kochaliśmy. Samochody to nie tylko metalowe części, poskręcane na śruby –  auta, to świadkowie naszej wspólnej przeszłości. Każdy z nich zasługuje na wyjątkową historię do opowiedzenia. Z miłości do samochodów należy coś z tym zrobić.

Phil Glenister i projektant samochodów Ant Anstead zdobywają stare i niezwykle rzadkie egzemplarze samochodów, aby je wyremontować i przywrócić im dawny blask. Zaniedbane auta znajdują w stodołach lub garażach, a następnie Ant poddaje je całkowitej metamorfozie. W tej serii czeka ich najtrudniejsze wyzwanie w karierze: renowacja wspaniałego Astona Martina! Przed nimi również tajna misja przejęcia kultowego samochodu policyjnego Rover SD1.

Do warsztatu wjadą także: klasyk lat 80. Volkswagen Golf GTI, Fiat 500, Saab 96, Ford Transit i Volkswagen Garbus z 1958 roku. Następnie odnowione maszyny trafią na aukcję, gdzie okaże się, czy gra była warta świeczki.

For the Love of Cars - gdzie obejrzeć?

Odcinki programu zobaczysz na platformie VOD player.pl.