Panny młode ponad miarę

sezon 2 odcinek 9

Panny młode ponad miarę 2

Dzisiejszy odcinek będzie wyjątkowy – ze względu na swój niecodzienny finał. Do tej pory bowiem nie było jeszcze w programie… zaręczyn!

Pierwszą bohaterką kolejnego odcinka „Panien Młodych Ponad Miarę” jest dwudziestodwuletnia Patrycja – studentka z Gdyni. Dziewczyna pracuje jako baristka i najbardziej lubi w swojej pracy to, jak różnie może smakować i wyglądać kawa w zależności od fantazji i umiejętności parzącego. Jej klienci za to cenią ją za uśmiech i gadatliwość. Podobnie jak narzeczony - Piotr. Piotr stwierdza krótko: „Ona mówi za nas dwoje”. Młodzi poznali się przez portal randkowy i mimo ogromnych obaw Patrycji przed spotkaniem z nieznajomym z sieci, Piotr już na pierwszej randce podbił serce swej wybranki. Patrycja nie skorzystała z hasła bezpieczeństwa, na jakie umówiła się z czuwającą przy telefonie koleżanką i spędziła z Piotrem tego dnia aż siedem godzin. Para uwielbia razem gotować potrawy z różnych stron świata. Marzą o weselu w stylu rustykalnym. Patrycja chciałaby czuć się swobodnie i wyglądać dziewczęco. Wybór sukienki jednak w tej rodzinie będzie należał do kobiecej części rodziny. Piotr chce zostawić sobie niespodziankę do dnia ślubu. Choć Patrycja ma wyjątkową więź ze swoim tatą i duchem jest przy nim obecna nawet podczas wyboru sukni ślubnej, tata uznał, że nie byłby w tej sytuacji najlepszym ekspertem. Patrycja ma nieco brazylijską sylwetkę, jak sama mówi, ale to, co według niej jest w jej sylwetce ponad miarę, to piersi. Patrycja nosi bowiem miseczkę G. Już od czwartej klasy szkoły podstawowej biust spędza jej sen z powiek. Zawsze sprawia jej kłopot z wyborem sukienki na jakąkolwiek okazję. O biustonoszach w swoim rozmiarze mówi niepochlebnie: „spadochrony”. Izabela stanie więc przed zadaniem ujarzmienia niepokornego biustu pięknej Patrycji.

Drugą bohaterką tego wieczoru będzie Bożena – dojrzała panna młoda z Kętrzyna. Już swoim wejściem do studia zaskoczy Izabelę. Bożena bowiem razem ze swoim ukochanym - Waldemarem trenuje taniec towarzyski. Para ma na swoim koncie pewne sukcesy. Dlatego, jak przystało na tancerzy do studia wejdą tanecznym krokiem. Bożena ma 54 lata i świetną sylwetkę, którą lubi eksponować. Nie znalazła do tej pory w salonie sukni, która spełniłaby jej oczekiwania, mimo, że do ślubu pozostały…. dwa tygodnie. Jak się okazuje brakuje również… oficjalnych zaręczyn. Para spotkała się po raz pierwszy 13 lat temu w sanktuarium w Świętej Lipce na spotkaniach biblijnych. Już wtedy zwrócili na siebie uwagę, jednak znajomość tak naprawdę rozpoczęła się później. Przeznaczenie zaczęło krzyżować ich ścieżki na ulicach Kętrzyna tak, że często spotykali się w przypadkowych miejscach. W końcu zaczęli ze sobą rozmawiać i Waldek zdecydował się zaprosić Bożenę po raz pierwszy na randkę. Waldek jest emerytowanym strażakiem a Bożena - dyrektorem Domu Dziecka w Kętrzynie. Jest to dom wyjątkowy jak na Polskę, bowiem przebywają tam czasowo dzieci z innych państw m.in. z Wietnamu, Syrii czy Afganistanu. Często trafiają tam dzieci z bardzo trudnym bagażem doświadczeń, dlatego też Bożena wkłada w tę pracę całe swoje serce – traktuje podopiecznych jak własną rodzinę.

Izabela postanowiła złamać reguły programu i sama wybierze wszystkie suknie dla Bożeny. Pomagać w wyborze będą synowa i dwóch synów Bożeny, którzy okrzykną mamę najpiękniejszą kobietą na świecie. Waldemar uznał, że chce zobaczyć swoją wybrankę dopiero w finale programu. Nie bez powodu. Przygotował bowiem dla Bożeny niespodziankę -  w tak spektakularnych okolicznościach oficjalnie poprosi ją o rękę!

„Panny młode ponad miarę” – streszczenie

Wystarczy, że masz nietypową figurę czy okrąglejsze kształty, a znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej może stanowić nie lada problem. Okazuje się, że w większości salonów nie można nawet przymierzyć wybranego modelu kreacji na jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu. Dochodzi jeszcze presja związana z wyglądem. To właśnie tego dnia wszyscy patrzą głównie na pannę młodą. Wiele przyszłych żon po pierwszej wizycie w salonie sukien ślubnych jest załamana. I właśnie w tym momencie wkracza Izabela Janachowska – najlepsza ekspertka w tej dziedzinie w Polsce. W swoich programach telewizyjnych pomogła już setkom bohaterek, które miały problem z doborem właściwego stroju. To właśnie u niej każda narzeczona czuje się wyjątkowo i w komfortowych warunkach może stworzyć swoją wymarzoną ślubną stylizację. Pod fachowym okiem Izy może przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, w którym czuje się najlepiej. Każdy odcinek kończy się emocjonującym finałem, w którym uczestniczą także bliscy bohaterki.

„Panny młode ponad miarę” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl