Panny młode ponad miarę

sezon 1 odcinek 2

Panny młode ponad miarę

W drugim odcinku programu poznamy 24-letnią pielęgniarkę Milenę, oraz 22-letnią Adriannę, mamę 8-miesięcznego chłopca.

Milena waży prawie 100kg, marzy o tym, aby schudnąć przed ślubem, chciałaby mieć kilkanaście kilogramów mniej. Dziewczyna została pielęgniarką z powołania, gdyż zawsze chciała pomagać ludziom, szczególnie kiedy przyszło jej się zmierzyć ze śmiertelną chorobą nowotworową jej mamy. Po śmierci mamy opiekę nad Mileną przejęła ciocia Ewa, rodzona siostra mamy. Milena ma młodszego o 6 lat brata, którego wspierała po rodzinnej tragedii. Dziewczynę łączy niezwykła więź z teściową. Początki tej relacji były jednak trudne, mama Michała miała problem z tym, że chłopak wyprowadził się do dziewczyny, a ona musiała zostać sama.

Milena kocha koronki, świecidełka i taką suknię chciałaby wybrać. Do tej pory przymierzyła zaledwie jedną, używaną suknię, gdyż w salonach nie było kreacji w jej rozmiarze. Do romantycznej stylizacji chciałaby założyć również wianek. Jako pierwszą suknię dziewczyna wybiera błyszczącą princeskę. Rodzina jednak uważa, że w tej kreacji dziewczyna błyszczy się jak choinka. Kolejną suknię wybiera dla bohaterki ciocia i teściowa – suknia ta od razu zyskuje aprobatę dziewczyny – morelowa księżniczka z koronkową górą. Izabela zaproponuje dziewczynie też coś nietuzinkowego-suknię o kroju rybki. Milena będzie zaskoczona, że w tak obcisłej kreacji może wyglądać pięknie. Ostatnia suknia dla tej bohaterki to ekspozycja dziewczęcości i romantyzmu z delikatną kokardką.

Adrianna z kolei nigdy nie była w salonie sukien ślubnych. W ciąży przytyła około 13 kg i nie chce przyznać się do tego, ile aktualnie waży. Jest to tajemnica, której nie zna nawet jej narzeczony. Adrianna ze względu na kompleksy związane z wyglądem marzy o sukni z długim rękawem, koronką i mieniącymi się elementami. Nic więc dziwnego, że jej pierwszy wybór to suknia z długimi rękawkami. Jej narzeczony jest jednak zdania, że długi rękaw nie jest konieczny i wybiera dla niej kreacje z krótkim rękawem. Izabela z kolei proponuje bohaterce suknię z gorsetową górą i falbaniastym dołem, która zupełnie nie podoba się rodzinie bohaterki. Dziewczyna mówi, że czuje się w niej jak beza. Czy czwarta suknia z brokatem wywoła łzy wzruszenia na twarzy najbliższych Adrianny?

Na które kreacje zdecydują się bohaterki i jaki będzie efekt końcowy metamorfozy?

„Panny młode ponad miarę” – streszczenie

Wystarczy, że masz nietypową figurę czy okrąglejsze kształty, a znalezienie odpowiedniej sukni ślubnej może stanowić nie lada problem. Okazuje się, że w większości salonów nie można nawet przymierzyć wybranego modelu kreacji na jedno z najważniejszych wydarzeń w swoim życiu. Dochodzi jeszcze presja związana z wyglądem. To właśnie tego dnia wszyscy patrzą głównie na pannę młodą. Wiele przyszłych żon po pierwszej wizycie w salonie sukien ślubnych jest załamana. I właśnie w tym momencie wkracza Izabela Janachowska – najlepsza ekspertka w tej dziedzinie w Polsce. W swoich programach telewizyjnych pomogła już setkom bohaterek, które miały problem z doborem właściwego stroju. To właśnie u niej każda narzeczona czuje się wyjątkowo i w komfortowych warunkach może stworzyć swoją wymarzoną ślubną stylizację. Pod fachowym okiem Izy może przymierzyć kilka modeli i wybrać ten, w którym czuje się najlepiej. Każdy odcinek kończy się emocjonującym finałem, w którym uczestniczą także bliscy bohaterki.

„Panny młode ponad miarę” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny online na platformie VOD player.pl