Miliony Escobara

odcinek 1

Miliony Escobara

Byli agenci CIA, Doug Laux i Ben Smith, rozpoczynają poszukiwania ukrytych milionów Pablo Escobara. Pierwszy trop prowadzi ich do bardzo niebezpiecznej dzielnicy Medellín.

Dwóch byłych agentów CIA – posiadających dziesięcioletnie doświadczenie pracy operacyjnej za granicami USA – we współpracy z funkcjonariuszami antynarkotykowej agencji DEA zaczyna polowanie na miliony Escobara. Celem tej misji jest zwrócenie całych funduszy ich prawowitym właścicielom – rządowi i obywatelom Kolumbii.

Miliony Escobara - opis

O majątku Escobara, zastrzelonego w 1993 roku, krążą legendy. Dokument prezentuje zmagania byłych agentów CIA, którzy próbują odnaleźć jego fortunę, co wcale nie jest łatwym zadaniem, pomimo szeroko zakrojonych działań, obejmujących również infiltrację otoczenia bosa narkotykowego. Lokalne zmowy milczenia, narastające niebezpieczeństwo i działania kolejnych karteli, które przejęły schedę po Escobarze, to tylko nieliczne trudności, z jakimi musieli się zmierzyć agenci, wykazując się bardzo dużą ostrożnością. W trakcie poszukiwań na jaw wyszły różne inne tajemnice barona narkotykowego, które zapewne miały nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

Miliony Escobara – gdzie oglądać?

Program „Miliony Escobara” zobaczysz na platformie VOD player.pl.