Żółw i zając (Opowieści dziwnej treści 2)

UNSTABLE FABLES 2: TORTOISE AND THE HARE

Żółw i zając biorą udział w wyścigu. Zając Murray ma miażdżące prowadzenie, ale pod koniec trasy ucina sobie drzemkę. Gdy się budzi, rywal odbiera honory na mecie. Porażka zająca staje się traumatycznym wydarzeniem w jego życiu oraz dowodem na słuszność powtarzanej przez żółwia maksymy, że warunkiem sukcesu jest powolne i dokładne działanie.

Mija 15 lat. Nienawidzący się wzajemnie żółw i zając są sąsiadami. Codziennie kłócą się i wytykają sobie słabości, rywalizując na każdej możliwej płaszczyźnie. Gdy Murray słyszy w radiu zaproszenie do udziału w kolejnym wielkim wyścigu, rzuca Walterowi wyzwanie. Ponieważ rywalizacja jest drużynowa, obaj panowie zmuszają do wzięcia w niej udziału dzieci. Zająca wspiera więc Butch, jego syn-intelektualista, miłośnik nauki i przyrody, ale niekoniecznie sportu. Żółw ma natomiast zamiar wystąpić z córką, tryskającą energią tancerką.

Historyjka o żółwiu i zającu to druga z serii „Opowieści dziwnej treści”, czyli klasycznych bajek opowiedzianych w nowoczesny sposób i ubranych w formę długometrażowych animacji komputerowych.