TVN

Hela w opałach

„Hela w opałach” jest polską wersją popularnego serialu amerykańskiego „Grace under fire”, emitowanego przed laty w stacji ABC.

W rolę Heli w rodzimej produkcji wcieliła się Anna Guzik, aktorka znana widzom z serialu TVN „Na Wspólnej”. Obok niej wystąpią Piotr Gąsowski, Agata Kulesza, Mariusz Kiljan. W pozostałych rolach zobaczymy Stanisławę Celińską, Romana Kłosowskiego, Marka Siudyma, Piotra Pręgowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Ewę Ziętek, Michała Pielę, Katarzynę Kwiatkowską, Violę Arlak i innych.

Tytułowa Helena Trojańska to kobieta po przejściach. Rozwiodła się z mężem po ośmiu latach małżeństwa, które zostało zawarte po trosze z młodzieńczej miłości, a trochę też z buntu wobec rodziców. Jej związek z Romanem okazał się jednak największą życiową pomyłką. Po latach nieszczęśliwego pożycia i urodzeniu trójki pociech, Hela stanęła przed wyborem: żyć dalej z mężem obibokiem, nadużywającym alkoholu i rozkochanym we własnych krewnych, albo ciężko pracować za niewielkie pieniądze, by samotnie utrzymać dzieci. Niełatwy to wybór. Hela postanawia jednak iść własną drogą.

Wyzwoliwszy się z nieudanego związku, zamierza polepszyć los swój i swoich pociech, w czym bardzo pomaga jej mądrość życiowa, siła ducha i…. wsparcie przyjaciół. Pomimo niewesołej przeszłości Hela stara się optymistycznie patrzeć w przyszłość. Posiada duże poczucie humoru, które znacznie ułatwia jej relacje z niesfornymi dziećmi, Kacprem, Nelą i Jasiem. Hela okazuje im mnóstwo serca i miłości, a co najważniejsze umie z nimi rozmawiać na każdy temat. Jej najbliżsi znajomi to sąsiedzi - bezdzietne małżeństwo Edyta i Rysiek (Agata Kulesza i Piotr Gąsowski) oraz niedoszły narzeczony, aptekarz Leszek (Mariusz Kiljan),z którymi łączą ją przyjazne i szczere stosunki.

Dużo się dzieje w życiu Heleny Trojańskiej. Dystans do samej siebie, błyskotliwość i bezkompromisowość pozwalają jej zgrabnie poradzić sobie z perypetiami codziennego galimatiasu. Hela walczy z przeciwnościami losu jak nie przymierzając prawdziwa MATKA POLKA.

Produkcja:
TVN
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
humor, rodzina, miłość, dzieci, przyjaciele, samotna matka, praca w ciepłowni
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej Zobacz wszystkie odcinki „Hela w opałach”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty